Genel Müdür Yıldırım, Europris DG Yıllık Toplantısına ve CDPPS Konferansına Katıldı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım Europris 2023 Yıllık Toplantısı ile Avrupa Konseyi Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Yöneticileri Konferansı’na katıldı.

Avrupa Cezaevleri ve Islah Hizmetleri Kuruluşu (EuroPris) tarafından her yıl düzenli olarak yapılan EuroPris Yıllık Genel Toplantısı bu sene 5 Haziran Pazartesi Almanya’da düzenlendi. Almanya Federal Adalet Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, kuruluşa üye olan 35 ülkeden kıdemli yöneticiler davet edildi. EuroPris Yıllık Toplantısına Türkiye’yi temsilen Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım katıldı. Toplantıda küresel ceza infaz kurumları eğilimleri, işe alım ve personel refahı ile yönetim kurulu seçimlerinin gerçekleştirilmesi konuları ele alındı.

EuroPris Yıllık Genel Toplantısının ardından Genel Müdür Yıldırım, 6-7 Haziran tarihlerinde 28. Avrupa Konseyi Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Yöneticileri Konferansı’na (CDPPS) katıldı.
Avrupa ıslah hizmetleri alanında farklı ülkelerden perspektifler sunan konferansın odağında “Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Yönetimi: Yeni Zorluklar ve Yenilikçi Yanıtlar” oldu. Alman ceza infaz sisteminin tanıtılması, ceza infaz kurumlarında sağlık, onarıcı adalet, topluma kazandırma gibi çeşitli konuların işlendiği konferans, Berlin’de bulunan Heidering Ceza İnfaz Kurumu ve Berlin Çocuk Ceza İnfaz Kurumu ziyaret edilerek tamamlandı.

Program kapsamında Berlin Çocuk Ceza İnfaz Kurumu ile Heidering Ceza İnfaz Kurumunda da incelemelerde bulunan Genel Müdür Yıldırım, Türkiye Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’i de ziyaret etti.

Genel Müdür Yıldırım’a Almanya’daki programında Dış İlişkiler Daire Başkanı Onur Helvacı eşlik etti.
 

Fotoğraflar