Genel Müdür Yıldırım Gaziantep, Şanlıurfa ve Diyarbakır’da Ceza İnfaz Kurumlarını Ziyaret Etti

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, deprem felaketinden etkilenen illerde bulunan ceza infaz kurumlarını ziyarete devam ediyor.

Genel Müdür Yıldırım, geçtiğimiz hafta sonu ilk olarak Osmaniye 2 No.lu T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Osmaniye’nin ardından Gaziantep’e geçen Yıldırım, Gaziantep Açık Ceza İnfaz Kurumu ve L Tipi Ceza İnfaz Kurumunu, Nizip’te ise T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumlarını ziyaret etti. Gaziantep’te kurum personeliyle bir araya gelen Yıldırım, deprem sonrasında sosyal medyada ceza infaz kurumlarına yönelik çeşitli manipülasyonların yapıldığını belirtti. Yıldırım, sosyal medyadan yalan haber yapan bu hesaplara karşı gerekli hukuki sürecin başlatıldığını dile getirerek, “Bölgede bulunan ceza infaz kurumları aynı zamanda lojistik merkezler haline geldi. Bu süreçte edindiğimiz tecrübeler çok kıymetli ama Allah bir daha bu tecrübeleri yaşayacak durumla bizleri karşılaştırmasın.” dedi.

Gaziantep programının ardından Şanlıurfa’ya geçen Yıldırım, burada da Şanlıurfa E Tipi Kapalı ve Şanlıurfa Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Şanlıurfa Adliyesini ziyaret etti. Kurum yöneticilerinden bilgi alan Yıldırım, depremzede personele geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yıldırım ve beraberindeki heyet Şanlıurfa ziyaretlerini tamamladıktan sonra Diyarbakır’a geçti. Diyarbakır Kampüs Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesini ziyaret eden Yıldırım, kurum yöneticileriyle durum değerlendirmesi yaptı. Kurum personeliyle de buluşan Yıldırım, kurum çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini iletti. Genel Müdür Yıldırım buradaki konuşmasında, “Devletimiz bu enkazı kaldıracak kudrettedir. Devletin tüm kurumları bunun için canla başla çalışıyor. Tüm bu büyük yıkımın ardından teselli bulduğumuz husus ceza infaz kurumlarımızda ölen, yaralanan kimse olmadı. Hasar alan kurumlarımız oldu ancak can kaybımız olmadı. Bu bizim için bir tesellidir. Yaşadığımız böylesine büyük bir felaketin ardından çıkarmamız gereken dersler var. Bu coğrafyada deprem gerçeğiyle barışık yaşamak zorundayız, tedbirlerimizi de ona göre alacağız. Sayın Bakanımızın da talimatıyla Türkiye çapında 7 noktada lojistik destek notası kuracağız. Yine deprem sonrası CEKUT gönüllülerimizin sayısını artırma kararı aldık. Depremin gösterdiği bir diğer gerçek ise arama kurtarma eğitimi almamış insanların deprem bölgesinde yapabileceği çok fazla bir şey yok. O nedenle çoğu genç 80 bin çalışanımız var ve bizler en az 2 bin çalışanımızın arama kurtarma eğitimi alması gerektiğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu. 

Genel Müdür Yıldırım’a deprem bölgesi ziyaretlerinde Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Yılmaz ile Kontrolörler Kurulu Başkan Yardımcısı Çağdaş Yurt eşlik etti.
 

Fotoğraflar