Genel Müdür Yıldırım, ICPA 25. Yıllık Konferansına Katıldı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Uluslararası Islah ve Cezaevi Derneği (ICPA) tarafından düzenlenen 25. Yıllık Konferansa katıldı.  

Belçika Cezaevi Hizmetleri ev sahipliğinde 22-27 Ekim tarihleri arasında Belçika’nın Antwerp kentinde bu yıl 25’ncisi düzenlenen ICPA Yıllık Konferansının teması "İnsancıl Islah: Daha Fazla Ne Yapabiliriz?" olarak belirlendi. Bu tema, ceza infazına daha anlayışlı ve insancıl bir yaklaşımın yanı sıra mevcut sistemi geliştirmek için yenilikçi yolları belirleme yönüyle de tercih edildi. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım sosyal medya hesabından Konferansa dair paylaşımlarda bulundu. Yıldırım, yayınladığı ilk mesajda: “Üyesi olduğumuz ICPA’nın (Uluslararası Islah ve Ceza İnfaz Kurumları Derneği) Belçika’nın Antwerp şehrinde yapılan, 25. Yılı konferansına katılarak, Dünya da cezanın infazı alanındaki yeni yaklaşımları ve ortak sorunları tartışma ve değerlendirme imkânı bulduk.” ifadelerine yer verdi.

Genel Müdür Yıldırım, ayrıca sosyal medya hesabından şu bilgileri paylaştı:

“Katıldığımız ICPA yıllık konferansı vesilesi ile, ICPA yöneticileri ile Nisan 2024 için İstanbul’a aldığımız bitişik iki büyük büyük organizasyonun detaylarını görüşürken, diğer ülke temsilcileri ile görüş ve deneyimlerin aktarıldığı verimli görüşmeler yaptık. ICPA in 2023 Yıllık Konferansı sebebiyle, bulunduğumuz Antwerp’te, konferans nedeniyle çeşitli firmaların açtıkları stantlar ile Ceza İnfaz Kurumlarında uygulanmak üzere hazırlanmış teknolojik çözümlerini inceleme fırsatı bulduk. Yerli ve milli çözümlerimizi anlattık.”

Yıllık Konferans Geniş Katılımla Düzenleniyor

ICPA Yıllık Konferansına dünyanın dört bir yanından genel müdürler, kıdemli yöneticiler,  ceza infaz alanındaki uygulayıcılar, araştırmacılar, akademisyenler ve ceza infaz sürecinde yer alan diğer paydaşlar katıldı. Katılımcılar konferans ile deneyim paylaşma, karşılıklı öğrenme ve ceza infaz hizmetlerinin kalitesini artırmak için yeni fikirler ile yaklaşımları keşfetme fırsatı buldu.

Konferans kapsamında; yeni eğilimler ve yenilikler, teknolojinin kullanımı, toplum temelli ceza infazı, ruh sağlığı ve sağlık hizmetleri, eğitim ve mesleki eğitim, insan hakları, ceza infaz kurulu personeli, sürdürülebilirlik gibi temalar üzerinde sunumlar gerçekleştirildi. Genel oturumların yanı sıra çalıştay oturumları, grup tartışmaları ve ceza infaz kurumu ziyaretleri de gerçekleştirildi.

ICPA 25. Yıllık Konferansında Genel Müdür Yıldırım’a, Genel Müdür Yardımcısı Fatih Güngör eşlik etti.
 

Fotoğraflar