Genel Müdür Yıldırım’ın Katılımıyla Elazığ'da "Adalet Personeli 100.Yıl Etkinlikleri” Başladı

Adalet Bakanlığı tarafından ‘Personelin Sesi, Adaletin Nefesi’ sloganıyla düzenlenen Adalet Personeli 100. Yıl Etkinlikleri devam ediyor. Elazığ’da düzenlenen 100. Yıl Etkinlikleri Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım’ın katılımıyla başladı.  

Adalet Bakanlığı tarafından Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan etkinlik 2 gün sürecek. Elazığ Adliyesinde başlayan etkinliklere Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit ve Adalet Bakanlığı bünyesinde farklı kurumlarda görev yapan personel katıldı. Elazığ’da düzenlenen 100. Yıl Etkinlikleri Elazığ Adliyesi Sergi Salonu'nda gerçekleşen sergi açılışıyla start aldı. Serginin açılışını yapan Genel Müdür Yıldırım ve beraberindekiler, sergide personelin yaptığı eserleri tek tek inceledi. Program Adliye'nin konferans salonunda tiyatro gösterisi ile devam etti. Adliye ve ceza infaz kurumu personelinin sahnelediği tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.  

Yıldırım etkinliklerin ardından Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karaşit ve Baro Başkanı Av. Melih Efe'yi ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

"160 bine varan personelimizin insan kaynakları anlamında güçlü bir niteliği olduğunu biliyoruz"
Etkinliğin amacından bahseden Genel Müdür Yıldırım, "Adalet Bakanlığı olarak, Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında personelimizi dayanışma ve kaynaşma içerisinde buluşturduğumuz bir etkinlik için Elazığ'dayız. Yaklaşık 160 bine varan personelimizin insan kaynakları anlamında güçlü bir niteliği olduğunu biliyoruz ve bu faaliyetler vesilesiyle de personelimizin bu niteliklerini, yeteneklerini ön plana çıkarmış oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, 100. Yıl Etkinliklerinin personelin sorunlarını görüp çözüm üretmek, personelin moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla yapıldığını belirtti. Yıldırım, "Elbette bunların ortak faydası da hakikaten çok zor bir görevi ifa eden adalet personelinin yaşadığı zorlukların arasında böyle bir sosyal etkinlikle biraz mola vermiş olmalarını sağlamak. Yine Genel Müdürlüğümüzden, Bakanlığımızdan, Personel Genel Müdürlüğünden gelen bürokratlarla personelimizi bir araya getirerek dertleşmeye fırsat vermek, hemhal olmak, onlarla sohbet etmek, sorunlarını yerinde görmek. Bu vesile ile bu kadar yoğun işlerin arasında hem personelimizle birlikte sosyal bir zaman geçirmek hem de yerinde sorunlarını görüp, bunları Bakanlığımıza taşımak ve çözüm noktasında aracı olmak için bizler de buradayız." dedi.

Genel Müdür Yıldırım Final Maçını İzledi
Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında Yakup Kılıç Kapalı Spor Salonunda düzenlenen futbol turnuvası final maçını Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan ile birlikte izledi. Yıldırım ve Baykan turnuvada dereceye giren takımlara kupalarını ve madalyalarını verdi.

Yıldırım ve Genel Müdür Yardımcıları Ceza İnfaz Kurumlarını da Ziyaret Etti
Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım, Genel Müdür Yardımcıları ve beraberindeki heyet Elazığ Ceza İnfaz Kurumlarını ziyaret etti. Kurum müdürlerinden bilgi alan Genel Müdür Yıldırım, kurumlarda bulunan çeşitli ünitelerde incelemelerde bulundu. Genel Müdür Yıldırım ve beraberindeki heyet daha sonra kurum personeliyle Elazığ Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumunda akşam yemeğinde bir araya geldi.

TRT Sanatçıları Adalet Personeli İçin Sahne Aldı
100. Yıl Etkinlikleri kapsamında ilk gün yapılan programların sonuncusu ise Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen TRT Konseri oldu. Konser öncesi bir konuşma yapan Genel Müdür Yıldırım, Adalet Bakanlığının 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında personele yönelik kapsamlı bir etkinlik programı hazırladığını dile getirdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın selamını katılımcılara ileten Yıldırım, “Adalet çalışanları, yargı çalışanları, ceza infaz kurumu çalışanları zor bir görev ifa ediyor. Zor şartlar altında milletin bize emanet ettiği görevi yerine getirebilmek için üstün gayretle, fedakârlıkla çalışıyoruz. Genellikle bir araya sorunlar ekseninde geliyoruz. İstedik ki bu sefer sorunlar ekseninde değil, personelimizle iş ortamının dışında buluşup hemhal olalım, dertleşelim. Hem birlikte zaman geçirelim hem de sorunlarımızı konuşalım. Bu etkinlikler bunun da vesilesi olacak inşallah. Etkinliğimizi desteklemek üzere programımıza katılan TRT sanatçılarına da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

100. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Elazığ programında Yıldırım’a Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Yılmaz, Çelebi Yılmaz, Burak Ceyhan, Genel Müdürlük daire başkanları ve tetkik hâkimleri eşlik etti. 
 

Fotoğraflar