Genel Müdür Yıldırım İstanbul Eğitim Merkezini Ziyaret Etti

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, İstanbul’da bulunan Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Eğitimleri devam eden infaz ve koruma memurlarıyla buluşan Genel Müdür Yıldırım burada kursiyerlere hitap etti. Konuşmasında kamu çalışanlarının yükümlülüklerini hatırlatan Yıldırım, “Yolun başındayken sizlere cebinizde taşıyacağınız Adalet Bakanlığı kimliğinin değerini bilmenizi tavsiye ediyorum. Bu kimliğin bize yüklediği çeşitli sorumluluklar ve yüklediği bazı görevler var.” dedi. Konuşmasında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın selamını da ileten Yıldırım, Adalet Bakanı Bozdağ’ın medya kuruluşlarının Ankara temsilcileri ile yaptığı 2022 Yılı Değerlendirme Toplantısında dile getirdiği bir düzenlemeyi de kursiyerlerle paylaştı. Yıldırım, görevi başında saldırı sonucu ölümün vuku bulması halinde, güvenlik güçlerine tanınan şehitlik statüsünün, ceza infaz kurumu çalışanlarına da tanınacağını belirtti. Yıldırım, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“İnşallah bunu bir defa bile kullanmayız ancak Sayın Bakanımızın basın toplantısında ifade ettiği bu düzenleme esasında şu anlama geliyor; ceza infaz kurumu çalışanları, ülkenin savunması, milli birlik beraberliği için son derece önemli olan güvenlik hizmetlerini yerine getiren Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ve Türk polisi ile aynı kategoride görülmüştür. Bizler bu teveccühe yakışır şekilde davranacağız“

Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer Eğitim Merkezini ziyaretinde Genel Müdür Yıldırım’a, Adalet Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Numan Eroğlu ve Bakanlık Yüksek Müşaviri Ünal Bozdağ eşlik etti.
 

Fotoğraflar