Genel Müdür Yıldırım Kahramanmaraş’ta Yemin Törenine Katıldı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, 6 Şubat'taki felaketin ardından yeniden eğitime başlanılan Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Kahramanmaraş Eğitim Merkezinde eğitimlerini tamamlayan İnfaz ve Koruma Memurlarının yemin törenine katıldı.

Genel Müdür Yıldırım törenin açılışında yaptığı konuşmasına; “Bugün öncelikle 6 Şubat depreminden sonra eğitim merkezimizde ilk yüz yüze eğitimi dolayısıyla yapılan bu yemin töreninde sizlerle birlikte olmanın, eğitim merkezimizi tekrar aktif bir şekilde tekrar Türkiye’de ceza infaz sistemine hizmet eder durumda görmenin mutluluğunu yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Yine sözlerimin başında Adalet Bakanı Sayın Yılmaz Tunç’un hepinize selam ve sevgilerini iletmek istiyorum.” sözleri ile başladı.

“Eğitim Merkezleri Ceza İnfaz Sistemimizin Lokomotifidir”

Genel Müdür Yıldırım, ceza infaz kurumlarına personel yetiştiren 5 eğitim merkezinin önemini dile getirerek; “Ceza infaz sistemimiz son 20 yılda büyük bir reform, büyük bir değişim içerisinde. Bu reform, hem mevzuatta hem fiziki yapıda gerçekleşti ama en büyük reformu insan unsurunda, ceza infaz sisteminin amacında gerçekleştirdik. Amacı değiştirebilmek için insanı da değiştirmeniz lazım. İşte bizim bu eğitim merkezlerimiz, siz değerli personelimize en kaliteli şekilde donanımlar kazandırmak suretiyle sahadaki hizmetin kalitesini artırmaya çalışıyor. O yüzden eğitim merkezlerimiz bizim ceza infaz sistemimizin lokomotifidir derken bunu kastediyoruz. Eğitim merkezleri bizim için çok önemli.” dedi.

Genel Müdür Yıldırım, 15 Temmuz hain darbe girişimi ve 6 Şubat asrın felaketi hakkında; "Sizlerle birlikte geçtiğimiz yollar boyunca büyük krizler yaşadık. Ceza infaz sistemimiz, sizlerin meslektaşları ve büyüklerinizle birlikte önemli olaylar geçirdi. Birlikte 15 Temmuz gecesini yaşadık, terör örgütünün ülkeyi ele geçirme girişimine şahit olduk. Bu milleti ve devleti, en küçük bir sorunla karşılaştırmadan bu süreci atlattık. Yakın tarihlerde 6 Şubat depremini yaşadık. Birçoğunuz bu bölgeden gelme, bu insanlık tarihinin gördüğü en büyük felaketlerden birini yaşadık. Kurumların yönetiminde en küçük zafiyet olmasın diye gayret gösterdiler. İşte Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bu kadar disiplinli, bu kadar özverili bir teşkilat. Cenazesini defnedip ceza infaz kurumuna koşan meslektaşlarınız vardı, biz bunlarla çalıştık. Acısını içine gömüp, ceza infaz kurumundaki hükümlünün yanına giden hükümlüyü teselli etmeye çalışan arkadaşlarımız vardı." dedi.

“Psiko-Sosyal Servislerimiz Ceza İnfaz Kurumlarımızda Belirleyici Bir Rol Oynuyor”

Genel Müdür Yıldırım konuşmasında, eğitim merkezinde eğitim görmekte olan psikologlara da ayrı bir parantez açarak; “Değerli psikolog arkadaşlarım, ceza infaz sistemimiz özellikle 2000'li yılların başından itibaren önemli iyileştirmeler kaydetti. Bu iyileştirmeleri özellikle psiko-sosyal servisler üzerinden gerçekleştiriyoruz. Bugün psiko-sosyal servislerimiz, ceza infaz kurumlarımızda belirleyici bir rol oynamaktadır. Benim sizlerden Genel Müdürünüz olarak isteğim, elimizden geleni yapalım. Özellikle siz psikolog arkadaşlarımdan özel bir çaba bekliyorum. Hepinizi Dünya Psikologlar Günü dolayısıyla da tebrik ediyorum. İnşallah bu çatı altında sağlık, huzur ve başarıyla daha nice yıllar geçiririz.” dedi.

Genel Müdür Yıldırım konuşmasını; “Sizleri burada mesleğe hazırlayan başta Eğitim Merkezi Başkanı, başkan yardımcımız, eğitim görevlileri olmak üzere tüm mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Hepinize de bu meslekte bulunduğunuz süre içerisinde de ailelerinize kazasız, belasız ve sağlıklı bir şekilde çalışma dönemi diliyorum, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” sözleri ile noktaladı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım’ın hitabından sonra yemin töreni gerçekleştirdi. Ayrıca Genel Müdür Yıldırım ve beraberindeki heyet Kahramanmaraş’ta bulunan ceza infaz kurumlarını da ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundular.

Törene; Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akceviz, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Personel Eğitim Daire Başkanı Gökhan Köseoğlu, Eğitim Merkezi Başkanı Bülent Delibalta, Kahramanmaraş Adalet Komisyonu Başkanı Turgay Çorak, İdare Mahkemesi Başkanı Süleyman Daz, Vergi Mahkemesi Başkanı Samet Eşen, Eğitim Merkezi personeli ile kursiyerler katıldı.
 

Fotoğraflar