Genel Müdür Yıldırım Kırgız Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Heyetini Ağırladı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Kırgız Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Hizmeti Başkanı Egemberdiev Askat Raimjanovich ve beraberindeki heyeti ağırladı. 

Türkiye’de ceza infaz sistemi ve ceza infaz kurumlarında yapılan üretim faaliyetleri hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Kırgız Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı heyeti Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünü ziyaret etti. Kırgız Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Ceza Hizmetinin Başkanı Egemberdiev Askat Raimjanovich ve beraberindeki heyet Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım tarafından karşılandı. Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım, ceza infaz sistemi ve ceza infaz kurumlarında yürütülen üretim çalışmaları hakkında Kırgız Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı heyetine bilgi verdi.

Kırgız heyetinin ziyaretinde ayrıca Genel Müdür Yıldırım tarafından Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen denetimli serbestlik uygulamaları ve AB projeleri anlatıldı.

Kırgız Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı heyeti program kapsamında ceza infaz kurumlarını, denetimli serbestlik ve işyurdu müdürlüklerini ziyaret ederek, ceza infaz kurumlarında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
 

Fotoğraflar