Genel Müdür Yıldırım Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu Ziyaret Etti

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım programı kapsamında gittiği Nevşehir’de E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti.

Kurum ziyaretinde Genel Müdür Yıldırım’a Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu eşlik etti. Yıldırım ve Kuloğlu ziyarette ilk olarak ceza infaz kurumu hakkında hazırlanan slayt gösterisini izleyerek Kurum Müdürü Murat Demir’den bilgi aldı. Genel Müdür Yıldırım daha sonra konferans salonunda kurumun çalışanlarıyla bir araya gelerek sohbet etti. Kurum personeline yönelik konuşma yapan Yıldırım; “Türkiye’deki bütün ceza infaz kurumlarımızda çalışan personelin hangi zorlu şartlar altında görev yaptığını biliyoruz. Son on yılda çok zorlu sınavlardan geçtik, çok netameli dönemleri birlikte atlattık. Hepsinin üstesinden geldik. Bütün olumsuzluklara ve zorluklara rağmen mahcup olmadan bu süreçleri birlikte yönettik. Bu sebeple ceza infaz kurumlarının ve personellerinin ehemmiyetini bu süreçte çok daha iyi gördük.” dedi.

Genel Müdür Yıldırım konuşmasında; “Son zamanlarda ceza infaz kurumu personeli üzerinde algı oluşturmaya yönelik operasyon yapıldığını görmekteyiz. O kadar ileri gittiler ki görevini layıkıyla yapan personelin fotoğraflarını, hatta ailelerinin ve çocuklarının fotoğraflarını sosyal medyaya vermeye başladılar. Bizi böyle sindiremezler. Bunlardan hukuki anlamda hesap sormak da boynumuzun borcudur. Bütün zorlu dönemlerin üstesinden birlikte geldik.” ifadelerini kullandı.

İşkenceye ve kötü muameleye sıfır tolerans politikasını bir kez daha hatırlatan Yıldırım, konuşmasında özlük haklarıyla ilgili şunları söyledi:

“Özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğinin farkındayım. Ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde farklı unvanda çalışanları da bu kapsamda görüyoruz. Öncelikle kapalı ceza infaz kurumlarımızda çalışan personellerimizden başlamak kaydıyla en azından dışardaki emsallerine yaklaştırmamız gerektiğini ifade ediyoruz. Bununla ilgili çalışma yapıyoruz.”

Sosyal medya kullanımına ilişkin personele uyarılarda bulunan Yıldırım; “Personelimizin sosyal medya kullanmasında bir sakınca yok, sosyal medya kullanımını ben de destekliyorum. Ancak sosyal medya kullanımı esnasında kullanılan üsluba dikkat etmekte fayda var.” dedi.

Programa katılan Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu; “Ceza infaz kurumu personelinin başta COVID-19 süreci olmak üzere çok zorlu süreçlerde görevlerini yaptıklarını biliyoruz. Pandemi sürecinde gösterilen fedakârlığın, gayretin çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Yıldırım ve Kuloğlu’na kurumun çini atölyesinde hükümlüler tarafından üretilmiş çini tablo hediye edildi.
 

Fotoğraflar