Genel Müdür Yıldırım Selden Zarar Gören Kurumları Ziyaret Etti

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketinin ardından bölgede bulunan ceza infaz kurumlarını ziyaret etti.

Genel Müdür Yıldırım ilk olarak selden en çok etkilenen kurum olan Devrek Açık Ceza İnfaz Kurumuna gitti.  Yıldırım, Buldan Deresinin taşması sonucu sele maruz kalan kurumda; nizamiye binası, işyurdu atölyeleri, fırın, mutfak, yemekhane ve sera alanlarında incelemelerde bulundu. Personele geçmiş olsun dileklerini ileten Yıldırım, kurumun eski haline döndürülmesi konusunda gerekli desteğin verileceğini dile getirerek kurumdan ayrıldı.

Genel Müdür Yıldırım ve beraberindeki heyet program kapsamında Zonguldak M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda da incelemelerde bulundu. Yaşanan sel nedeniyle su ve internet hattının zarar gördüğü kurumda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Yıldırım, daha sonra Zonguldak Adliyesine geçerek Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan ve Zonguldak Adalet Komisyonu Başkanı Ercan Kumhak ile bir araya geldi.

Bartın Adliyesini de ziyaret eden Yıldırım, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak ve Bartın Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Harun Ceyhan ile görüştü. Bartın Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda da incelemelerde bulunan Genel Müdür Yıldırım, kurum hakkında detaylı bilgi alarak Açık Ceza İnfaz Kurumunun atölye ve seralarında incelemelerde bulundu.   

Genel Müdür Yıldırım’a sel bölgesi ziyaretlerinde Genel Müdür Yardımcısı Banu Demirci Altay, Tetkik Hâkimi Utku Taha Abay eşlik etti.
 

Fotoğraflar