Genel Müdür Yıldırım Tacikistan Adalet Bakanlığı Heyetini Ağırladı

Tacikistan Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mansurjon Gafforovich Umarov ve beraberindeki heyet Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi. Konuk heyeti Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ağırladı.

Ziyarette, iki ülke arasında ceza infaz alanında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Bu kapsamda, Genel Müdür Yıldırım tarafından Tacikistan Adalet Bakanlığı heyetine ceza infaz sistemi, ceza infaz kurumlarında yapılan iyileştirme, eğitim ve güvenlik çalışmaları anlatıldı.


Genel Müdür Yıldırım eşliğinde, Tacikistan Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mansurjon Gafforovich Umarov ve beraberindekiler Elektronik İzleme Merkezinde incelemelerde bulunup, ACEP (Akıllı Teknolojilerin Ceza İnfaz Kurumlarına Entegrasyonu) projesi hakkında detaylı bilgi aldı.

Tacikistan Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mansurjon Gafforovich Umarov onuruna verilen yemekte, Tacikistan heyeti Genel Müdür Yıldırım’la Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumunda bir araya geldi. Kurumda yapılan incelemelerin ardından Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nü ziyaret eden heyet kurum işleyişi hakkında bilgi aldı.


Heyet, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsüne de bir ziyaret gerçekleştirdi. Kampüste, Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu ve İşyurtları faaliyetleri yerinde inceleyen heyet, Sincan 1 No.lu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu,  Sincan 4 No.lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret eden heyet kurumların işleyişi hakkında detaylı bilgi alarak temaslarını sonlandırdı.
 

Fotoğraflar