Genel Müdür Yıldırım Tokat T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu Ziyaret Etti

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım Tokat T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Tokat T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ziyaretinde Genel Müdür Yıldırım’a Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu eşlik etti. Genel Müdür Yıldırım ve Kuloğlu’nu kurum ziyaretinde Tokat Başsavcısı Fatih Çoban, Komisyon Başkanı Sedat Soydemir, Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Savcı Halil Harman karşıladı. Yıldırım ve beraberindeki heyet ilk olarak Kurum Müdürü Asef Zengin’den bilgi aldı. Daha sonra ceza infaz kurumu içerisinde bulunan çeşitli bölümleri gezen Yıldırım ve beraberindeki heyet kurum bünyesinde yürütülen resim, çini, kabak oymacılık ve aşçılık kursları hakkında usta öğreticiler ve kurum öğretmenleriyle bilgi alışverişinde bulundu. Kurum aşçılarının tutuklu-hükümlülere aşçılık eğitimi verdiğini öğrenen Yıldırım, usta eğiticilerden özel bir ricada bulunarak, “Aşçılık üzerine vereceğiniz ilk ve temel eğitim lütfen hijyen olsun.” dedi. Aşçılık eğitimi alan hükümlü-tutukluların ceza infazı sonrasında kendi işyerini açabildiklerini ve meslek sahibi olabildiklerini öğrenen Yıldırım, “Tam olarak iyileştirme dediğimiz budur. Cezasının infazını tamamlayan tutuklu ve hükümlülerin toplum içerisine meslek sahibi bireyler olarak dönmesi, yeniden suça karışmaması bizim için temel hedeflerden birisidir.” şeklinde konuştu.

Kurum kütüphanesinde incelemede bulunan Yıldırım, tutuklu ve hükümlülerin kitaplara erişimleri konusunda da bilgi aldı.

Yıldırım Kurum Çalışanlarıyla da Bir Araya Geldi

İncelemelerini tamamlayan Genel Müdür Yıldırım ve Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu daha sonra kurum personeliyle bir araya geldi. Kurum personeline hitaben konuşma yapan Yıldırım, Tokat 100. Yıl Etkinliklerinin dolu dolu geçtiğini dile getirdi. Genel Müdür Yıldırım konuşmasında hukuka ve kanunlara bağlılık vurgusu yaptı. Ceza infaz kurumlarında en ufak bir hukuksuzluğa müsaade etmeyeceklerini dile getiren Yıldırım, çalışanlardan bu konuda yüksek hassasiyet beklediklerini dile getirdi. Kurum personelinin mevzuat bilgisini sürekli güncellemesini isteyen Yıldırım, kamuoyundaki gardiyan algısının pozitif yönde değiştiğini ve artık mesleğin infaz ve koruma memurluğu olarak çok daha farklı noktaya geldiğini belirtti. Özlük haklarıyla ilgili beklentiler doğrultusunda çalışmaların yapıldığını kaydeden Yıldırım, “Bu konuda en büyük şansımız Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ın da bizim gibi düşünüyor olmasıdır.” dedi. Genel Müdür Yıldırım, personelden gelen soruları da yanıtlayarak kurum ziyaretini tamamladı.

Yıldırım ve Kuloğlu’na kurum ziyaretinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve Personel Genel Müdürlüğü yöneticileri ile tetkik hâkimleri eşlik etti.
 

Fotoğraflar