İnfaz ve Koruma Başmemuru Ali Çimen’in İsmi Kurum Kütüphanesine Verildi

Sincan Ceza İnfaz Kurumunda görev yaparken COVID-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden İnfaz ve Koruma Başmemuru Ali Çimen’in adı Sincan 4 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanesine verildi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 30 yılı aşkın süreyle farklı kurumlarda görev yapan İnfaz ve Koruma Başmemuru Ali Çimen COVID-19 nedeniyle 18 Nisan’da hayatını kaybetti. Çevresinde çok sevilen ve örnek kişiliğiyle tanınan İnfaz ve Koruma Başmemuru Ali Çimen adı görev yaptığı son kurum olan Sincan 4 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde bulunan kütüphaneye verilerek anısı yaşatılacak.  

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol öncelikle İnfaz ve Koruma Başmemuru Ali Çimen’e Allah’tan rahmet, kederli ailesini sabırlar diledi. Varol konuşmasının devamında ise iyi hal uygulamalarına dikkat çekerek ceza infaz kurumları bünyesinde bulunan kütüphanelerin tutuklu ve hükümlülerin hizmetinde olduğunu belirtti. Varol, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan işbirliği neticesinde ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin milyonlarca kitaba erişimini sağladıklarını söyledi.

Tören sonrasında Varol, Ali Çimen’in eşi Elif Çimen’e plaket verdi. Elif Çimen eşinin etrafındaki herkes tarafından çok sevildiğini dile getirerek kurum kütüphanesine Ali Çimen’in isminin verilmesi kararından mutluluk duyduklarını dile getirdi. 

Kütüphane açılış programının ardından Genel Müdür Yardımcısı Varol, Sincan 4 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hizmete alınan sinema salonu, hobi, resim ve müzik atölyelerinin açılışını da gerçekleştirdi. Varol, İşyurtları Atölyelerine de ziyaret ederek bilgi aldı.

Ali Çimen Kütüphanesinin açılış törenine Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol, Eğitim ve İyileştirme Daire Başkanı Dr. Hüseyin Şık, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vural Balcı, Cezaevi Savcıları Erdinç Hakan Özdabakoğlu ile Mehmet Avcı, Ali Çimen’in eşi ve çocukları katıldı.
 

Fotoğraflar