İnfaz ve Koruma Memuru Yetiştirme Eğitimi Kapanış Programı

30 Eylül-25 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Personel Eğitim Merkezinde düzenlenmesi öngörülen yetiştirme eğitimi kapanış programına; Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül, Adalet Bakan Yardımcıları Uğurhan Kuş ve Zekeriya Birkan, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftci, Teftiş Kurulu Başkanı Cihan Yıldız, Ceza İşleri Genel Müdürü Yılmaz Moğul, Mevzuat Genel Müdürü Niyazi Acar, Personel Genel Müdürü Mehmet Arı, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Bilal Temel,Adli Sicil Genel Müdürü Güray Albayrak, Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim Şahin, İç Denetim Birimi Başkanı Numan Eroğlu, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Hasan Akceviz, Abdullah Çıtlak, Namık Kemal Varol ve Yunus Alkaç, Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları, Tetkik Hakimleri, Yetiştirme eğitiminde bulunan infaz ve koruma memurları ile diş hekimleri katıldı.

Bakan Gül, kapanışta yaptığı konuşmasında;cezaevi personelinin büyük bir özveriyle ve hukuka bağlı olarak çalıştığına vurgu yaptı. “Ülkemizde özellikle suç ile mücadele anlamında çok önemli katkıları yapan önemli bir mesleğe mensupsunuz” diyen Bakan Gül, cezaevi personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün artan iş yükünün sonucunda bu yıl 7.214 yeni personel alımı yaparak sistemde rahatlama oluşturmaya çalıştırdıklarını ifade eden Bakan Gül “mesleklerinin henüz başında olan memurlarımızın asla ve asla ihmal gerektirmeyen bir meslek ifa edeceklerini bilmeleri ve görevleri esnasında hukukun üstünlüğüne saygı göstermeleri gerektiğini” vurguladı. Bakan Gül, cezaevi çalışanlarının avukat, mahkum ve çalışma arkadaşlarıyla ilişkilerini hukuk çerçevesinde sürdürmesini istedi. Emekli olan infaz hizmetleri personelinin silah taşıma ruhsatı hakkına sahip olmasına ilişkin İçişleri Bakanlığı ile gerekli yazışmaları yaptıklarına değinen Bakan Gül, “bu günlerde silah taşıma ruhsatının bedelsiz bir şekilde verilmesine ilişkin çalışmadan bir netice almayı umut ettiklerini” söyledi. Bakan Gül konuşmasında cezaevlerine yönelik olumsuz algı oluşturulmasına tepki göstererek, oluşturulan bu yanlış algıyla her platformda mücadele ettiklerini belirtti.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftci konuşmasında; “Personelimizin görevini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için eğitim merkezlerimizde personelin bilgi ve becerilerinin arttırılması amacıyla eğitim programları düzenlenmekte, çağdaş eğitim vizyonu ile eğitim sistemimiz her geçen gün güçlendirilmektedir. Şüphesiz ki, eğitim merkezlerinde sadece bilgi ve beceri aktarımı yapılmamakta aynı zamanda kurumsal değerlerimiz geliştirilmekte, kurumsal geleceğimiz şekillendirilmektedir. Personel eğitim sistemimizin yüksek standartlara erişmesi için yapılan faaliyetlere destek veren, personelin mesleki gelişimini ön planda tutarak bizleri yalnız bırakmayan ve bu önemli günde yanımızda olan Sayın Bakanımıza programımıza teşriflerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Yetiştirme eğitimi kursiyerlerini temsilen infaz ve koruma memuru Burak Görgülü konuşma yaptı.

Kapanış programının ardından, kursiyerlerle sohbet eden Bakan Gül, İhtisas kütüphanesi, İlk Yardım Sınıfı ve Uzaktan Eğitim Sınıfını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 

Fotoğraflar