İş Birliği Protokolünün II. Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

2019 yılında Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan İş Birliği Protokolü kapsamında, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde II. Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutuklular ile denetimli serbestlik yükümlülerinin sportif faaliyetlere yönlendirilerek yeniden topluma kazandırılması amacıyla, Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında 2019 yılında işbirliği protokolü imzalanmıştı.

İmzalanan bu protokol ile hükümlü ve tutuklular ile denetimli serbestlik yükümlülerinin millî, manevi ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak yeniden suç işlemelerinin önlenmesi, sportif ve fiziksel etkinliklere erişimlerinin sağlanması amaçlanıyor.

Protokole ilişkin süreçlerin planlanan çerçevede yürütülmesi amacıyla, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç başkanlığında II. Yürütme Kurulu toplantısı düzenlendi.

Gerçekleştirilen toplantıda, protokol kapsamında yürütülen ve gelecek yıllarda yürütülmesi düşünülen iş birliği çalışmaları etraflıca ele alındı. Ayrıca toplantıda, önümüzdeki yıllarda gerçekleştirilecek faaliyetlere ilişkin planlamalar yapıldı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü binasında yapılan toplantıya; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Erkan Şamiloğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tayyip Kahyaoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Sosyal İlişkiler ve İletişim Dairesi Başkan Vekili Ali Güneş, Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanları Dilek Aydoslu, İlkay Duyar, Osman Gümüş, Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Alperen Öztürk, Tetkik Hâkimi Ömer Özyürek, Şube Müdürleri Sabri Hatipoğlu, Tahsin Kara ve ilgili personel katıldı.
 

Fotoğraflar