İzmir ve Manisa’daki Ceza İnfaz Kurumlarına Rehberlik Ziyareti Gerçekleştirildi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve İyileştirme Daire Başkanı Dr. Hüseyin Şık ile Dış İlişkiler Daire Başkanı Fatih Güngör, İzmir ve Manisa’da bulunan ceza infaz kurumlarına yönelik rehberlik ziyareti gerçekleştirdi.

Daire Başkanları Dr. Hüseyin Şık ve Fatih Güngör; iyi hâl değerlendirmeleri kapsamındaki uygulamaları mahallinde görmek, ceza infaz kurumları arasındaki uygulama birliğini sağlamak amacıyla personeli bilgilendirmek, akıllı teknolojilerin ceza infaz kurumlarına entegrasyonu, kütüphane ve adalet mesleki eğitim merkezi kurulması çalışmaları ile kurumlarda uygulanan eğitim-öğretim ve psiko-sosyal yardım çalışmalarına dair bilgi almak için İzmir ve Manisa’da bulunan ceza infaz kurumlarını ziyaret etti.
Rehberlik ziyareti kapsamında ceza infaz kurumlarının idare ve gözlem kurulu üyeleri ile toplantılar gerçekleştirildi.

İzmir ilinde bulunan ceza infaz kurumlarını ziyaret esnasında Daire Başkanları Dr. Hüseyin Şık ve Fatih Güngör’e, İzmir Başsavcı Vekili Mustafa Gümüş ile Cumhuriyet savcıları Cihan Yıldız, Murat Kayançiçek ve Metin Tokel eşlik ederken, Manisa ilinde bulunan ceza infaz kurumlarını ziyaret esnasında ise Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Başsavcı Vekili Abdullah Köşşekoğlu ve Cumhuriyet Savcısı Süleyman Sözen eşlik etti.
 

Fotoğraflar