KKTC Cezaevi Personeli Eğitim Programının Açılışı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akceviz'in Katılımı ile Yapıldı.

Devletimiz tarafından finanse edilerek, Lefkoşa’da inşaatı tamamlanma aşamasında olan ve 2020 yılının ilk yarısında KKTC İçişleri Bakanlığına bağlı infaz sistemince devralınması öngörülen çağdaş infaz sistemi anlayışına uygun altyapıya ve teknolojik güvenlik sistemlerine sahip yeni ceza infaz kurumunda görev yapacak KKTC infaz hizmetleri personeline yönelik eğitim programı düzenlendi.

06 Ocak-07 Şubat 2020 tarihleri arasında 203 personelin katılımı ile gerçekleştirilecek eğitim programı, Adalet Bakanlığınca görevlendirilen mesleki birikim ve eğitsel yeterlilikleri üst düzeyde eğiticiler tarafından verilecektir. Eğitim programı ile personelin çağdaş infaz sistemiyle uyumlu olacak şekilde daha etkin performans sunabilmesi ve infaz sisteminin kurumsal gelişimine katkı sağlanması hedeflenmiştir.

06 Ocak 2020 itibari ile başlayan eğitim programı öncesinde KKTC İçişleri Bakanı Sayın Ayşegül BAYBARS’ın katılımı ile toplantı gerçekleştirildi. Genel Müdür Yardımcımız Sayın Hasan AKCEVİZ’in eğitim programına ilişkin basın açıklamasının ardından İçişleri Bakanı Sayın Ayşegül BAYBARS, TC. Adalet Bakanlığı ile işbirliği içerisinde yürütülen eğitim çalışmaları için açıklamalarda bulundu.

Toplantı bitiminde, eğitim programının açılışı gerçekleşti. Açılışa Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan AKCEVİZ, Tetkik Hâkimi Dilek ŞİRİN, Ankara Personel Eğitim Merkezi Başkanı Hüseyin ASLAN ve Öğretmen Melike ÖNBAŞ katıldı. Genel Müdür Yardımcısı Hasan AKCEVİZ, KKTC infaz personeli ile bir araya gelerek önerilerde bulundu. Mevcut ceza infaz kurumu ve yeni açılacak ceza infaz kurumu ziyaret edilerek akabinde program sonlandırıldı.

Fotoğraflar