KKTC Merkezi Cezaevi Müdürlüğüne Verilen İşbaşı Eğitim Programı Tamamlandı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından KKTC Merkezi Cezaevi Müdürlüğünde yürütülen işbaşı eğitim programı tamamlandı. Eğitim programı sonrasında hazırlanan rapor Personel Eğitim Daire Başkanı Gökhan Köseoğlu’na teslim edildi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından KKTC’de inşaatı tamamlanan Merkezi Cezaevi Müdürlüğünde işbaşı eğitim programı gerçekleştirildi. Personel Eğitim Daire Başkanlığı tarafından planlanan ve yürütülen eğitimler 26 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Eğitim Daire Başkanlığı tarafından belirlenen 8 personel tarafından gerçekleştirilen işbaşı eğitimi ile Merkezi Cezaevi Müdürlüğünde görev yapan personele modern fiziksel ortamlarda kurulan ve teknolojik cihazlarla donatılan ceza infaz kurumunun açılış sürecinde yeni sisteme geçişin sorunsuz şekilde gerçekleşmesi hedeflendi. Ayrıca işbaşı eğitim programıyla yeni fiziksel ortamdaki personel planlamasının ve işbölümünün etkin şekilde kurgulanabilmesi, yüksek teknolojiyi içeren güvenlik sistemlerinin sorunsuz kullanımının mümkün kılınması, yeni ceza infaz kurumunun başarılı bir şekilde çalışmaya başlaması konusunda bilgi aktarıldı.

Eğitim programını tamamlayarak geri dönen Ankara Personel Eğitim Merkezi Öğretim Görevlisi İsmail Gül başkanlığındaki ekip, hazırladıkları raporu Personel Eğitim Daire Başkanı Gökhan Köseoğlu’na teslim etti. Ayrıca yürütülen eğitim programı üzerine genel bir değerlendirme yapılan toplantıya Tetkik Hâkim Dilek Şirin de katıldı.
 

Fotoğraflar