Mahkûm ve Şartlı Tahliye Edilmiş Kişilerin Rehabilitasyon Sürecindeki Yenilikler Konferansı Yapıldı

Gürcistan’da düzenlenen Mahkûm ve Şartlı Tahliye Edilmiş Kişilerin Rehabilitasyon Sürecindeki Yenilikler Konferansına Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım katıldı.

Avrupa Cezaevleri ve Islah Hizmetleri Kuruluşu (EuroPris), ABD Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Uyuşturucu ve Kolluk İşleri Bürosu (INL) ortaklığında Gürcistan Adalet Bakanlığı ve Gürcistan Özel Cezaevi Hizmetleri tarafından Gürcistan’ın Tiflis şehrinde 1-3 Kasım tarihleri arasında düzenlendi.  Konferansta, ceza infaz sistemlerinde kaydedilen ilerlemenin gözden geçirilmesine ve özellikle sistemlerde uygulanan dijital hizmetlerin yanı sıra eğitim, spor, sanat ve diğer sosyalleşme, rehabilitasyon programlarına odaklanıldı.

Üst düzey konferansta ele alınan gündem maddeleri şunlar oldu:

Ceza infaz sisteminde dijital dönüşüm, cezaevi eğitiminde dijital yenilikler, yeniden sosyalleştirme ve rehabilitasyon ışığında mahpusların alıkonulma koşulları ve muamelelerine ilişkin uluslararası standartlar, yeniden sosyalleşme-rehabilitasyon programlarının başarılı yeniden giriş sürecindeki etkinliği, suç önleme ve denetimli serbestlik sistemlerinin rehabilitasyon ve yenilikçi teknolojiler yoluyla etkin yönetimi, ceza infaz sisteminde dijital çağda rehabilitasyon yaklaşımının etkili bir şekilde uygulanması için personel eğitimi.


Mahkûm ve Şartlı Tahliye Edilmiş Kişilerin Rehabilitasyon Sürecindeki Yenilikler Konferansında bilgi ve deneyimlerini paylaşan davetli ülke temsilcileri, uluslararası kuruluşlar ve uzmanlar arasında yapıcı bir diyalog için iletişim ve ortaklık platformu olarak hizmet ediyor.
 

Fotoğraflar