Müzakere ve Müdahale Eğitici Eğitimi Tamamlandı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinin personel eğitimi alanında başlattığı iş birliği çalışmaları kapsamında yapılan Müzakere ve Müdahale Eğitici Eğitimi Programı tamamlandı.

22-26 Mayıs 2023 tarihleri arasında Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Beytepe yerleşkesinde gerçekleştirilen Programda 44 personel eğitim aldı. Programın kapanış törenine, Akademi Başkanı Tümgeneral Nuh Köroğlu, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akceviz, Akademi Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Özlem Yılmaz, Personel Eğitim Daire Başkanı Gökhan Köseoğlu, Tetkik Hâkimi Muammer Bircan, Ankara Personel Eğitim Merkezi Başkanı Hüseyin Aslan katıldı. Kapanış programında katılımcılara başarı ve katılım belgeleri takdim edildi.

Müzakere ve Müdahale Eğitici Eğitiminin yanı sıra ayrıca gerçekleştirilmesi planlanan “İkna ve Müzakere Eğitici Eğitimi” ve “Kolluk Savunma ve Müdahale Eğitici Eğitimi” programlarında yapılacak çalışmalarla ceza infaz kurumları personelinin acil durumlar ve kriz yönetimine ilişkin mevcut eğitici ve eğitim içeriği kapasitesinin güçlendirilmesi hedefleniyor.
 

Fotoğraflar