Osmaniye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün “Doğaya Sen de Bir Fidan Yetiştir” Projesi

Osmaniye Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce tedavi ve denetimli serbestlik dosyası yükümlülerine yönelik, “Doğaya Sen de Bir Fidan Yetiştir Projesi” 21/02/2022 tarihi itibarı ile başlatıldı.

Osmaniye Orman Fidan İşletme Şefliği ile yapılan planlama doğrultusunda bir fidanı çeliklemenin yapılması, çelikleme fidanın köklenmesi, bakımı ve dikimine kadar geçen evreyi içeren çalışma aynı gruplarla yapıldı. Projenin amacı tedavi sonrası denetimli serbestlik sürecinde boş zamanlarının yapılandırılması, bireysel görüşme ve grup çalışmalarıyla birlikte iş ve uğraş tedavisi olarak tarımla iyileştirilmeleri, üretebildiklerinin, başarabildiklerinin farkında olmaları ve tekrar madde kullanmalarının önlenmesi olduğu bildirildi. 

Tedavi ve denetimli serbestlik dosyası bulunan ve projeye katılan yükümlülerden alınan geri bildirimlerde, fidan yetiştirme ile ilgili yapmış oldukları etkinlikte doğaya faydalı bir etkinliğe katıldıklarını, kendilerinde grup bilincinin oluştuğunu, iş bölümünü yaptıklarını, kendilerine verilen görevi yapmanın ve başarmanın gurunu yaşadıklarını belirttiler. Proje kapsamında fidan yetiştirme faaliyetlerine devam edildiği bildirildi.
 

Fotoğraflar