Personel Eğitim Merkezlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi

Personel Eğitim Merkezlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi 1. Yürütme Kurulu Toplantısı 5 Kasım 2019 tarihinde Genel Müdürlüğümüz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

IPA 2 dönemi 2016 yılı programı kapsamında eşleştirme ortağı Finlandiya-Estonya Konsorsiyumu ile ortaklaşa yürütülmekte olan proje ile ceza infaz kurumu personelinin hükümlü ve tutuklulara yönelik hizmet standartlarının yükseltilmesi ve 5 eğitim merkezinde aynı kalitede eğitim verilmesini sağlamak için iyi yapılandırılmış standart bir eğitim sisteminin oluşturulması ve nitelikli öğretim görevlileri/eğitmenler ile etkin bir insan kaynakları yönetim sisteminin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
Proje Yürütme Kurulu Toplantısı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftci başkanlığında gerçekleştirilmiş olup söz konusu toplantıya Finlandiya Proje Lideri Juha Lavikainen, Estonya Proje Lideri Ivo Kitsing, Proje Bileşen Liderleri, Yerleşik Eşleştirme Danışmanları,Genel Müdürlüğümüzün ilgili Daire Başkanlığı, Avrupa Birliği Delegasyonu ve Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcileri katılım sağladı.

Toplantı; Genel Müdürümüz Yılmaz Çiftci’nin ve diğer ülke proje liderlerinin açılış konuşmalarıyla başladı. Toplantıda projenin son derece önemli olduğu ve toplamda 5 eğitim merkezinde (Ankara, İstanbul, Denizli, Erzurum, Kahramanmaraş) aynı kalitede eğitim verilmesini sağlamak için iyi yapılandırılmış standart bir eğitim sisteminin oluşturulmasının hâlihazırda teşkilatımızda görev yapan 63.000 personel için ve 2020 yılında istihdam edilmesi planlanan 7500 personel açısından da faydalı olacağı vurgulandı. Toplantıda projenin ilk altı aylık süreçte gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerine yönelik sunum gerçekleştirildi. Akabinde karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunularak genel değerlendirmeler yapıldı. Bir sonraki aşamada gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar gündeme alınarak toplantı sona erdi.
 

Fotoğraflar