Personel Eğitim Merkezlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi 3.Yürütme Kurulu Toplantısı

     Personel Eğitim Merkezlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi 3. Yürütme Kurulu Toplantısı 23 Aralık 2020 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

     IPA 2 dönemi 2016 yılı programı kapsamında eşleştirme ortağı Finlandiya-Estonya Konsorsiyumu ile ortaklaşa yürütülmekte olan proje ile ceza infaz kurumu personelinin hükümlü ve tutuklulara yönelik hizmet standartlarının yükseltilmesi ve 5 eğitim merkezinde aynı kalitede eğitim verilmesini sağlamak için iyi yapılandırılmış standart bir eğitim sisteminin oluşturulması ve nitelikli öğretim görevlileri/eğitmenler ile etkin bir insan kaynakları yönetim sisteminin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

     Projede elde edilen gelişmeleri ve gelecek dönemde yapılması planlanan çalışmaları değerlendirmek üzere üç ayda bir yapılan yürütme kurulu toplantılarının 3'üncüsü Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftci başkanlığında çevrim içi gerçekleştirilmiş olup söz konusu toplantıya Finlandiya Proje Lideri Heidi Lind, Estonya Proje Lideri Ivo Kitsing, Proje Bileşen Liderleri, Yerleşik Eşleştirme Danışmanları, Genel Müdürlüğümüzün ilgili Daire Başkanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Delegasyonu ve Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcileri katılım sağladı.

     Toplantıya, Genel Müdürümüz Sayın Yılmaz Çiftci’nin konuşması ile başlandı. Sayın Çiftci, Koronavirüs sebebiyle çevrim içi yapılan bu toplantıların en yakın zamanda yüz yüze devam etmesini umduğunu dile getirerek toplantının herkes için verimli geçmesini diledi. Açılış konuşmasının ardından sözü Finlandiya proje lideri Heidi Lind’e ve Estonya proje lideri Ivo Kitsing’e bıraktı. Sayın Lind ve Kitsing de konuşmalarında benzer dileklerde bulunarak faaliyetlerin uzaktan yürütülmesine rağmen verimli geçtiğini ifade ettiler.

     Toplantıda, yerleşik eşleştirme danışmanı Anni Karnananta tarafından projenin son 3 aylık döneminde gerçekleştirilen faaliyetler ve bir sonraki iş planında gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalara yönelik sunum gerçekleştirildi. Akabinde karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunularak genel değerlendirmeler yapıldı. Bir sonraki aşamada gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar gündeme alınarak toplantı sona erdi.