Personel Eğitim Merkezlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi

Personel Eğitim Merkezlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi 2. Yürütme Kurulu Toplantısı 30 Ocak 2020 tarihinde Genel Müdürlüğümüz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

IPA 2 dönemi 2016 yılı programı kapsamında eşleştirme ortağı Finlandiya-Estonya Konsorsiyumu ile ortaklaşa yürütülmekte olan proje ile 5 eğitim merkezinde uygulanan müfredatın ve içeriğin yeknesak hale getirilmesi, eğitim merkezlerindeki eğitim kadrosunun ve insan kaynakları yönetiminin nitelik bakımından iyileştirilmesi hedeflenmektedir.

Proje Yürütme Kurulu Toplantısı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftci başkanlığında gerçekleştirilmiş olup söz konusu toplantıya Finlandiya Proje Lideri Juha Lavikainen, Estonya Proje Lideri Ivo Kitsing, Proje Bileşen Liderleri, Yerleşik Eşleştirme Danışmanları, Genel Müdürlüğümüzün ilgili Daire Başkanlığı, Avrupa Birliği Delegasyonu ve Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcileri katılım sağladı.

Toplantı; Genel Müdürümüz Yılmaz Çiftci’nin ve diğer ülke proje liderlerinin açılış konuşmalarıyla başladı. Toplantıda dün açılışı gerçekleştirilen projenin son derece önemli olduğu ve proje faaliyetleri ile toplamda 5 eğitim merkezinde aynı kalitede eğitim verilmesinin hem hâlihazırda çalışan hem de istihdam edilecek olan personel açısından da faydalı olacağı vurgulandı. Toplantıda projenin ilk altı aylık süreçte gerçekleştirilen faaliyetlerine yönelik sunum gerçekleştirildi. Bir sonraki aşamada gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar gündeme alınarak ikinci altı aylık  süre zarfında yapılması planlanan aktivitelere değinildi. Akabinde karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunularak genel değerlendirmeler yapılarak toplantı sona erdi.
 

Fotoğraflar