Personel Eğitim Merkezlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesinin 7. Yürütme Kurulu Toplantısı Hibrit Olarak Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüzün faydalanıcısı olduğu, IPA 2 dönemi 2016 yılı programı kapsamında yer alan, AB üye ülkeleri Finlandiya-Estonya Konsorsiyumu ile eşleştirme (twinning) modalitesi altında ortaklaşa yürütülen ve ceza infaz kurumları personel eğitim merkezlerinin kurumsal kapasitesinin işleyiş ve iletişim modeli, insan kaynakları ve eğitim programları yönünden geliştirilmesinin amaçlandığı “Ceza İnfaz Kurumları Personel Eğitim Merkezlerinin Kurumsal Kapasitelerinin Güçlendirilmesi” projesinin 7. Yürütme Kurulu Toplantısı yapıldı.

Proje kapsamında yapılan faaliyetleri, sağlanan gelişmeleri ve gelecek dönemde yapılması planlanan çalışmaları değerlendirmek üzere üç ayda bir yapılan yürütme kurulu toplantılarının 7’ncisi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Yılmaz’ın başkanlığında eşleştirme ortakları Finlandiya Proje Lideri Heidi Lind’in, Estonya Proje Lideri Ivo Kitsing,  Yerleşik Eşleştirme Danışmanı Anni Karnaranta, Genel Müdürlüğümüzün ilgili Daire Başkanlıklarının temsilcileri ile Proje Bileşen Liderleri, Personel Eğitim Merkezinden öğretim üyeleri, Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcilerinin katılımıyla hibrit model ile gerçekleştirildi.

Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Yılmaz’ın ve AB üye ülkeleri proje liderlerinin açılış konuşmaları ile başlayan toplantı, yerleşik eşleştirme danışmanı tarafından yapılan çeyrek dönem raporu ve iş planının sunumuyla devam etti. Toplantıda, katılımcılar tarafından karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak genel değerlendirmelerde bulunuldu.

İlerleyen dönemde gerçekleştirilmesi düşünülen çalışmaların planlanmasının ardından toplantı sona erdi.
 

Fotoğraflar