Personelin Sesi Adaletin Nefesi Programı Tokat’ta Başladı

Adalet Bakanlığı tarafından “Personelin Sesi, Adaletin Nefesi” sloganıyla düzenlenen Adalet Personeli 100. Etkinliği Tokat’ta başladı. İki gün sürecek olan organizasyonla Tokat’ta bulunan Adalet Bakanlığı personeline yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu’nun katılımıyla başlayan etkinlikte ilk olarak Tokat Valisi Numan Hatipoğlu makamında ziyaret edildi. Adalet Bakanlığı heyeti daha sonra Tokat Adliyesine geçerek burada hazırlanan serginin açılışını gerçekleştirdi. Sergide Tokat’ta hizmet veren ve Adalet Bakanlığına bağlı farklı kurumlarda görev yapan personelin yaptığı çeşitli ürünler yer aldı. Bakan Yardımcısı Gürlek ve beraberindeki heyet sergide yer alan stantları tek tek gezerek bilgi aldı. Sergi açılışında konuşma yapan Bakan Yardımcısı Gürlek, düzenlenen programın amacının personel arasında kaynaşmayı sağlamak olduğunu belirtti. Sergi açılışında ayrıca 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli spor müsabakalarında dereceye giren personele ödülleri verildi.

Sergi açılışının ardından Bakan Yardımcısı Gürlek ve beraberindeki heyet sırasıyla Başsavcı Fatih Çoban, Adalet Komisyonu Başkanı Sedat Soydemir, İdare Mahkemesi Başkanı Şükrü Cesur ve Tokat Barosu Başkanı Av. Volkan Bozkurt’u ziyaret etti. Adalet Bakanlığı heyeti daha sonra personelle öğle yemeğinde bir araya gelerek sohbet etti.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu makamında ziyaret eden Adalet Bakanlığı heyeti Sulu Sokak üzerinde bulunan Tokat Şehir Müzesini ve tarihi Yağıbasan Medresesini Müze Sorumlusu Hasan Erdem eşliğinde gezerek bilgi aldı.

TRT Sanatçılarından Konser

100. Yıl Etkinlikleri kapsamında Tokat’ta düzenlenen bir diğer etkinlik de TRT sanatçılarının sahne aldığı konser oldu. 26 Haziran Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen konserde TRT sanatçıları birbirinden güzel eserleri seslendirdi; konsere katılan adalet personeli ve aileleri eğlenceli bir gece geçirdi. Konser öncesi konuşma yapan Bakan Yardımcısı Gürlek, Adalet Bakanlığı personelinin fedakârca görev yaptığını ve düzenlenen bu organizasyonla birlikte personelle bir araya gelmeyi hedeflediklerini söyledi. Bakan Yardımcısı Gürlek: “Öncelikli olarak hepinize Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ın selamını iletiyorum. Bu tip programlarla birlikte personelimizle kaynaşmayı hedefliyoruz. Bakanlığımızın çok değerli bürokratlarıyla birlikte dün geldik. Medeniyetler şehri Tokat’ta çok güzel şekilde ağırlandık. Bu akşam TRT sanatçılarından güzel bir konser dinleyeceğiz.” dedi.

Konser öncesi konuşma yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Cumhuriyetimizin 100. Yılı münasebetiyle personelimizi, çalışma arkadaşlarımızı bir araya getirdiğimiz bu etkinliklerin dördüncüsünü Tokat’ta yapıyoruz. Düzenlediğimiz bu etkinlikleri Türkiye’nin birçok ilinde yapmaya devam edeceğiz. Biz genelde yargı camiası olarak çeşitli sorunlarda bir araya geldik. Bu defa kaynaşmanın, birlik, beraberlik oluşturmanın güzelliğiyle bir araya gelmenin heyecanını yaşıyoruz. İnşallah bu toplantıları devam ettireceğiz.” dedi.

Tokat’ta düzenlenen Personelin Sesi, Adaletin Nefesi etkinliğinin ilk gününde programlara HSK Teftiş Kurulu Başkanı Osman Nuri Yiğit, Adalet Bakanlığının üst düzey bürokratları, Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir, Tokat yargı mensupları, Adalet Bakanlığı tetkik hâkimleri,  Tokat Adliyesi ve Tokat’ta bulunan ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüğü çalışanları katıldı.

Fotoğraflar