Sağlık Daire Başkanı Dr. Mustafa Burak Açoğlu Ceza İnfaz Kurumlarında İncelemelerde Bulundu

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanı Dr. Mustafa Burak Açoğlu ve Tetkik Hâkimi Ömer Faruk Keser ceza infaz kurumlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Diyarbakır, Elazığ, İzmir ve Manisa Ceza İnfaz Kurumları Kampüslerini ziyaret eden Sağlık Daire Başkanı Açoğlu ve Tetkik Hâkimi Keser, ceza infaz kurumlarının revirlerini yerinde inceledi. Kurumların COVİD-19 tedbirleri kapsamında aldıkları önlemleri gözlemleyen Sağlık Daire Başkanı Açoğlu ve Tetkik Hâkimi Keser, Cumhuriyet Savcıları ve kurum müdürleri ile toplantı yaptıktan sonra, kurumlarda alınan salgın önlemleri ile genel sağlık işlemleri hakkında bilgi alarak durum değerlendirmesi yaptı.

SAĞLIK HİZMETLERİNE ERİŞİM KONUSUNDA TOPLANTI YAPILDI

Diyarbakır Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içerisinde bulunan ceza infaz kurumlarını ve kampüs semt polikliniği binasını inceleyen Sağlık Daire Başkanı Açoğlu ve Tetkik Hâkimi Keser; hasta tutuklu/hükümlüler ve sağlık personelini ziyaret ederek sağlık hizmetlerine erişim konusunda toplantı gerçekleştirdi. Heyet, Elazığ Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içerisinde bulunan Elazığ Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu, semt polikliniğini ayrıca Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine bağlı olarak hizmet veren THAP (Tutuklu/Hükümlü Adli Psikiyatri) Hastanesi yerinde incelemelerde bulundu.

Ayrıca heyet, İzmir Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde bulunan ceza infaz kurumlarının kurum revirleri, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüs Hastanesi ve Menemen R Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu da ziyaret ederek, inşası devam eden İzmir Şehir Hastanesi Hükümlü/Tutuklu koğuşu ve THAP (Tutuklu/Hükümlü Adli Psikiyatri) Hastanesi hakkında bilgi aldı.

Heyet, Manisa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Manisa Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ziyaret ederek burada da incelemelerde bulundu.

Fotoğraflar