Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Mevlid-İ Nebi Programı

Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda 21/11/2019 tarihinde Yenimahalle İlçe Müftülüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortaklaşa, Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle program düzenlendi.

Kurumda annesinin yanında kalan çocuklara kurum kreşinde hediye takdimini takiben başlayan Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Kurum müdürü Ruhiye Künü’nün hoşgeldiniz konuşması ile devam etti. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Koca’nın Tasavvuf Musikisi konseri sonrası, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Burhan İşliyen’in “Hz. Peygamber ve Aile” konulu konferansı yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Burhan İşliyen’e Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Yetişkin Eğitim Daire Başkanı Çelebi Yılmaz’ın hediye takdimi sonrası, kurumda kalan tutuklu ve hükümlüler ile infaz koruma memurları arasında yapılan ‘40 Hadiste Aile Ezber’ Yarışması’nda dereceye girenlere altınları, Kurumda kalmakta olan üniversitelerden mezun olan hükümlülerin de diplomaları takdim edildi.

Sincan İlçe Müftüsü Mevlüt Topçu’nun duası ve Yenimahalle İlçe Müftülüğünün hazırlattığı kandil simitlerinin tutuklu ve hükümlülerle kurum personeline dağıtılmasının ardından program sona erdi.

Fotoğraflar