Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Muharrem Ayı Münasebetiyle “Muharrem Ayı ve Aşure” Konulu Program Düzenlendi.

Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda 19/09/2019 tarihinde Sincan İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortaklaşa, Muharrem Ayı münasebetiyle “Muharrem Ayı ve Aşure” konulu program düzenlendi.

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp; Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Saliha BİLGİÇ’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam ederek, Sincan İlçe Müftülüğüne Bağlı sanatçılar tarafından Türk Tasavvuf Müziği dinletisi yapıldı. Kurumda bulunan tüm hükümlü tutuklular ile personele Diyanet Vakfı Tarafından hazırlatılan aşureler dağıtıldı. Konuklara Kurumda yapılan kurs faaliyetleri ile kurum işleyişi hakkında bilgi verildi.

Programa Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Saliha BİLGİÇ, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve İyileştirme Daire Başkanlığı Tetkik Hâkimi Mahmut ÇEVİK, Sincan İlçe Müftü Vekili Mustafa ACAR, Kurum yöneticileri, personel ile hükümlü ve tutuklular katıldı.

Fotoğraflar