T.C. Adalet Bakanlığı İle Gençlik ve Spor Bakanlığı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında; ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlüler ile denetimli serbestlik müdürlüklerindeki yükümlülerin kişisel gelişimine ve sosyal uyumuna yardım etmeye yönelik yapılacak iş birliğine dair hazırlanan protokol, 27/08/2019 tarihinde Ankara Hâkimevinde Adalet Bakanı ile Gençlik ve Spor Bakanının katılımıyla gerçekleştirilen törenle imzalandı.

Söz konusu protokol töreni, Adalet Bakanı Abdulhamit GÜL, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Adalet Bakan Yardımcıları Uğurhan KUŞ, Şaban YILMAZ ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz ÇİFTCİ, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Genel Müdürler ve her iki bakanlığın birim amirleri, bürokratlar ile basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Gençlik ve Spor Bakanı'nın açılış konuşmalarıyla devam etti. Sözlerini sıcak ev sahipliği ve örnek iş birlikleri için Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL’ün şahsında, Protokol'ün hazırlanması sürecinde yoğun emeği geçen Adalet Bakanlığı personeline teşekkürlerini sunarak tamamladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun ardından söz alan Adalet Bakanı Abdulhamit GÜL “Hükümlü ve tutuklulara yönelik iş birliği protokol metnini imzalayarak gençlerimizin sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerden yararlanmasına imkân sağlayacak bir adım atıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın her platformda vurguladığı gibi ‘‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’’ prensibiyle hareket ediyoruz, protokol çalışmamızı bu anlamda çok önemli buluyorum. Sözlerime son verirken başta Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız olmak üzere tüm mesai arkadaşlarına, Protokol'de emeği geçen Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü çalışanlarına ayrıca teşekkür ederim.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Program, Protokol'ün imzalanmasının ardından çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
 

Fotoğraflar