Tokat 100. Yıl Etkinlikleri Sona Erdi

Adalet Bakanlığı tarafından 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında dördüncüsü Tokat’ta yapılan “Personelin Sesi Adaletin Nefesi” programı büyük bir coşkuyla tamamlandı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban’ın katılımıyla başlayan ikinci gün etkinliğinde ilk olarak ‘900 Adımda 900 Yıllık Tarih’ yürüyüşü yapıldı. Tokat’ın köklü tarihine şahitlik eden ve günümüze kalan tarihi nitelikteki mekanların bulunduğu yürüyüş güzergâhında adalet çalışanları adeta geçmişe yolculuk yaptı. Tarihi Taşhan’dan başlayan yürüyüş Tokat Şehitliğinde son buldu. Tokat Şehitliğinde bir konuşma yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, “Anadolu’yu vatan yapan, canlarını ortaya koyan yine bu uğurda gazi olup ebediyete intikal eden birçok gazimiz var. Bu vesileyle bu yürüyüşün şehitlerimizin huzurunda tamamlanmış olması son derece anlamlı oldu.” dedi.

100. Yıl Etkinlikleri Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde öğle yemeğiyle tamamlandı. Yemekte konuşma yapan Yıldırım iki gündür Tokat’ta olduklarını belirterek, “Sizlerle birlikte olmaya, sizleri dinlemeye, sizlerle zaman geçirmeye gelmiştik. Biz yüreğimizle geldik buraya.  Bizler zor işler, zor görevler yapıyoruz. Biz milletin bize emanet ettiği görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz.” dedi. Yıldırım, Tokat 100. Yıl Etkinliklerinin düzenlenmesinde çok ciddi çalışma yapıldığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Tokat 100. Yıl Etkinliklerinin son gününe Adalet Bakanlığının üst düzey bürokratları, Tokat yargı mensupları, Adalet Bakanlığı tetkik hâkimleri,  Tokat Adliyesi çalışanları, Tokat’ta bulunan ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüğü çalışanları ile aileleri katıldı.

Fotoğraflar