Tutuklu Ve Hükümlülerin Sağlık Hizmetlerine Erişimi İçin Yapılan Çalışmalar Yerinde İnceleniyor

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanı Dr. Mustafa Burak Açoğlu Adana E, Silifke M ve Bursa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarını ziyaret ederek ceza infaz kurumlarında tutuklu ve hükümlülerin sağlık hizmetlerine erişimi için yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Açoğlu ziyaret ettiği ceza infaz kurumlarında çeşitli toplantılar gerçekleştirdi. Toplantılarda hükümlü ve tutukluların sağlık hizmetlerine erişimleri için şehir, üniversite ve devlet hastanelerinde bulunan tutuklu ve hükümlü koğuşlarının durumları ele alındı. Toplantılarda ayrıca yeni açılacak hastanelerde planlanan tutuklu ve hükümlü koğuşlarının oluşturulması konuları görüşüldü.


Bursa E ve H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarının bulunduğu yerleşke içerisinde yapımı tamamlanan Nilüfer ADSM Ceza İnfaz Kurumu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini de ziyaret eden Açoğlu tedavi edilen hükümlü ve tutuklular hakkında detaylı bilgi aldı.

Açoğlu, Adana ceza infaz kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Necati Kazak ve kurum müdürlerinin katılımıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıda yeni açılacak ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin sağlığa erişimi konusunu detaylı olarak ele alındı ve gerekli planlamalar yapıldı.   
 
 

Fotoğraflar