Yetiştirme Eğitimini Tamamlayan 783 İnfaz ve Koruma Memuru Yemin Etti

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Eğitim Daire Başkanlığı tarafından ‘İnfaz ve Koruma Memuru Yetiştirme Eğitimi’ kapsamında meslek içi eğitim programına alınan 783 infaz ve koruma memurunun yemin töreni gerçekleştirildi.

14 Şubat’ta başlayan eğitim programlarının tamamlanmasının ardından; beş eğitim merkezi müdürlüğü, ceza infaz kurumlarında bulunan personel eğitim ortamları (YERPEM) ve mesleki eğitim merkezleri (MEM) olmak üzere toplamda 16 eğitim merkezinde eş zamanlı olarak tören düzenlendi.

14 Şubat -11 Mart tarihleri arasında düzenlenen eğitim programının ilk iki haftası uzaktan eğitim, son iki haftası da yüz yüze eğitim şeklinde düzenlendi. Hizmet içi eğitim programına; YERPEM’lerde 146 personel, MEM’lerde 78 personel, eğitim merkezlerinde 559 personel olmak üzere toplamda 783 personel katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan yemin törenlerine YERPEM, MEM ve eğitim merkezlerinin öğretim görevlileri de katıldı. Yemin töreninde dönem birincileri konuşma yaptı ve eğitim programlarında dereceye girenlere plaket verildi.
 

Fotoğraflar