Zonguldak’ta Sürekli Eğitim Merkezi ve Çocuk Hizmetleri Bürosu Açıldı

Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan Sürekli Eğitim Merkezi ve Çocuk Hizmetleri Bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta bir konuşma yapan Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek, ceza infazından sonra yükümlülerin topluma kazandırılması için denetimli serbestlik müdürlüklerinin çok önemli görevler üstlendiğini belirtti. Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Sürekli Eğitim Merkezinin özellikle denetimli serbestlik yükümlülerinin sosyalleşmelerine ve meslek edinmelerine katkı sunacağını belirten Bakan Yardımcısı Gürlek çalışmaları için Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan’a teşekkür etti.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım; denetimli serbestlik müdürlüklerinin kuruluşunun 17. yılında infaz alanında vazgeçilmez bir yer edindiğini belirterek son yıllarda iyileştirme çalışmalarını ön plana çıkardıklarını dile getirdi. Genel Müdür Yıldırım, “Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ın talimatları doğrultusunda bu yıl denetimli serbestlik müdürlüklerinin iyileştirme ve topluma kazandırma yönüyle ön plana çıkarma gayreti içerisindeyiz.” dedi. Yıldırım, denetimli serbestlik müdürlüklerinin fiziki imkanları doğrultusunda altyapı hazırlamaya çalıştıklarını belirtti. Ayrıca açılışı yapılan Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Sürekli Eğitim Merkezi ve Çocuk Hizmetleri Bürosunun denetim altında bulunan hükümlüler için güzel imkanlar sağlayacağını ifade etti.  

Açılışa Adalet Bakan Yardımcıları Akın Gürlek, Hasan Yılmaz, Yakup Moğul, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ercan Kumhak, İdare Mahkemesi Başkanı Halil Onur, Zonguldak Barosu Başkanı Türker Kapkaç ve beraberlerindeki heyet katıldı.

Açılışın ardından Bakan Yardımcıları Gürlek, Yılmaz ve Moğul ile Genel Müdür Yıldırım ve Kuloğlu merkezde bulunan sosyal etkinlik alanı, el sanatları atölyesi, eğitim sınıfı, kütüphane, aşçılık ve pastacılık atölyesi, sosyal market ve çocuk hizmetleri bürosunu gezerek Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Güday’dan bürolar hakkında detaylı bilgi aldı.  

Yıldırım, Zonguldak M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu da Ziyaret Etti

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ile Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu, ceza infaz kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Ümit Efeoğlu ve beraberindeki heyet Zonguldak M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu da ziyaret etti. Ziyarette Genel Müdür Yıldırım kurum çalışanlarıyla bir araya gelerek sohbet etti.

Fotoğraflar