15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı kapsamında yurdun dört bir yanında olduğu gibi ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde de anma programları gerçekleştirildi.

İstanbul Anadolu, Ankara Batı, Bayburt, Kars, Kayseri, Konya, Küçükçekmece, Niğde, Tokat, Konya Denetimli Serbestlik Müdürlükleri ile Afyonkarahisar Açık, Beşikdüzü T Tipi Kapalı, Isparta E Tipi Kapalı, Kütahya T Tipi Kapalı, Nazilli E Tipi Kapalı, Van T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları olmak üzere çeşitli kurumlarda etkinlikler düzenlendi. 

Ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde kurum personeli, tutuklu/hükümlü ve denetimli serbestlik yükümlülerine 15 Temmuz ile ilgili sunumlar yapıldı, konferanslar verildi. Ayrıca şehit aileleri ile gaziler kurum personeli tarafından ziyaret edildi. Şehitliklere gidilerek şehitliklerin bakımı yapıldı, çiçekler dikildi, şehitlere dualar edildi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü şehitleri adına yapılan hatıra ormanlarında da bakım, sulama ve fidan dikimi gerçekleştirildi.
 

Fotoğraflar