15 Temmuz Resim Sergisi Büyük Beğeni Topladı

Afyonkarahisar Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne yönelik olarak, kurum personeli ve hükümlülerin yaptığı yağlı boya tablolardan oluşan resim sergisi adliye binasında ziyaretçilere kapılarını açtı.

Güzel sanatlar bölümünden mezun olan infaz ve koruma memuru Hakan Alkoç, Kurum Müdürü Mestan Doğan’ın verdiği destekle, eğitici ve sanatsal faaliyetler kapsamında kurum personeli ve hükümlüler ile birlikte birbirinden güzel yağlı boya tablolara imza attı.

Şanlı tarihimizin önemli olaylarının ve Afyonkarahisar’ın doğal güzelliklerinin resmedildiği tablolar, Afyonkarahisar Adliye binası içinde üç gün boyunca sergilendi.

Resim sergisine; Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Yargıtay Üyesi Aytekin Sakarya, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar Köken, İdare Mahkemesi Başkanı Yasin Ayna, Başkontrolör Abdullah Cangür, Cumhuriyet Savcısı Murat Özcan, ceza infaz kurumu müdürleri, kurum personeli ve vatandaşlar katıldı.

Sergide, 15 Temmuz’da yaşananların ve necip milletimizin tarihte göstermiş olduğu kahramanlıkların resmedildiği yağlı boya tablolar büyük beğeni topladı.

Sergiyi gezen vatandaşlar, yapılan sanat eserlerinden dolayı emeği geçenleri tebrik etti.
 

Fotoğraflar