30 Ağustos Zafer Bayramı Kurumlarda Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yıl dönümü dolayısıyla, ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında tüm kurumlarda kutlama törenleri düzenlendi. Zafer Bayramı ceza infaz kurumu ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde coşkuyla kutlandı.

Kurum yöneticileri, görevli personel ile hükümlü, tutuklu ve yükümlüleri katılımıyla gerçekleştirilen kutlama programları, şehitlerin anısına saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın devamında, kurum yöneticileri tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, katılımcıların 30 Ağustos ile ilgili şiirler okumasıyla devam etti. Ayrıca, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemine vurgu yapan sunum, söyleşi ve kısa film gösterileri gerçekleştirildi. Uşak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde ise yükümlüler tarafından ’30 Ağustos Zafer Bayramı’ temalı kâğıt rölyef atölye çalışması yapıldı. Kutlama töreninin ardından, tüm şehit ve gaziler için dualar edildi.
 

Fotoğraflar