Gitar ve Bağlama Kursu Depremzede Çocuk ve Gençlere Nefes Oldu

Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden etkilenen çocuklara moral verebilmek amacıyla “Bir Ses Bir Nefes” adlı proje başlatıldı.

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve yakın çevrede bulunan 11 ilin etkilendiği deprem felaketi sebebiyle yurtlara yerleştirilen afetzede çocukların ve gençlerin yaşamış olduğu felaketin etkilerinden uzaklaşmalarını sağlamak amacıyla Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından “Bir Ses Bir Nefes” projesi hayata geçirildi.

Başlatılan projeyle, Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesindeki müzik atölyesinde bulunan çeşitli enstrümanlar kullanılarak, Mevlana Kız Öğrenci Yurdu Köyceğiz yerleşkesinde barınan afetzede çocuk ve gençlere yönelik gitar ve bağlama kursu açıldı.

“Bir Ses Bir Nefes” adlı proje kapsamında açılan gitar ve bağlama kursu, depremzede çocuk ve gençler tarafından beğeniyle karşılandı. Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde görevli personelin katkılarıyla yurt bünyesinde açılan kursa, yurtta barınan aileler yoğun ilgi gösterdi.

Yaşanan depremler dolayısıyla Konya’da yurtta barındırılan aileler, afetzede çocuk ve gençlere psikolojik destek olmak amacıyla başlatılan projede emeği geçen denetimli serbestlik müdürlüğü personeline teşekkür etti.
 

Fotoğraflar