Adana DSM, İhtiyaç Sahibi Yükümlülere Yardım Elini Uzattı

Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Ramazan Ayında ihtiyaç sahibi yükümlülere yönelik yardım kampanyası başlattı.

Yürütülen infaz ve iyileştirme çalışmaları kapsamında, denetimli serbestlik görevlileri tarafından temel ihtiyaçları karşılayamayacak durumda olduğu tespit edilen yükümlülere çeşitli yardımlarda bulunuldu.

Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından kişi ve kurumlarla yapılan iş birliği sonucunda başlatılan yardım kampanyası kapsamında; Adana Ticaret Borsası Başkanlığı tarafından 30 adet 500 TL'lik alışveriş kartı, Kızılay Adana Şubesi tarafından 10 adet gıda kolisi ve 10 adet hijyen paketi, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanlığı tarafından 15 adet gıda kolisi yardımı yapıldı. Ayrıca, bir iş insanı tarafından da ihtiyaç sahibi yükümlülere dağıtılmak üzere 10 adet 1.000 TL'lik alışveriş kartı hibe edildi.

Bu yardımlar, Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi yükümlülere ulaştırıldı. Ramazan ayının bereketini hissetmek isteyen ve ihtiyaçları karşılanamayan yüzlerce yükümlü, yapılan yardımlarla birlikte bayram sevincine kavuştu.

Bu tür sosyal yardım ve dayanışma faaliyetlerinin, toplumda birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesine katkı sağladığı belirtilirken, ilerleyen dönemlerde benzer faaliyetlere devam edileceği ifade edildi.
 

Fotoğraflar