Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumu Personeli İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Ramazan ayı nedeniyle, Adıyaman Ceza İnfaz Kurumunda personele yönelik iftar programı düzenlendi.

İftar programı tasavvuf musikisi dinletisi, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla başladı. İftar vaktinin girmesiyle okunan ezanın eşliğinde hep birlikte iftar yapıldı. Programda konuşma yapan Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, kurum personeli ile iftar yapmanın birlik ve beraberlik adına önemli olduğunu belirtti. Hain terör saldırısında Bursa’da şehit düşen İnfaz ve Koruma Memuru Cengiz Yiğit’e Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı, terör saldırısında yaralanan diğer personele geçmiş olsun dileklerini ileten Cumhuriyet Başsavcısı Çevik; “Pandemi döneminde gerçekten zor şartlar altında çalışmakta, vazifelerini sürdürme gayreti içerisinde olan ve fedakarca çalışan gece gündüz demeden kurallara uyarak çalışan Açık Ceza İnfaz Kurumu personellerimize teşekkür ederim. Ayrıca herkesin Ramazan-ı Şerifini tebrik ederim.” dedi. 

Programda Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şirin Korkmaz, iftar programının birlik ve beraberlik için önemli olduğunu belirterek, “Yaklaşık 2 senedir Covid-19 salgını nedeniyle ara vermiş olduğumuz iftar programlarında aramızda oluşan özlemi bu akşam bir araya gelerek gideriyoruz. İnşallah bundan sonrada geleneksel olarak düzenlenen iftar programlarına bir arada devam ederiz," şeklinde konuştu.

Kurum Müdürü Recep Akyazı, Ramazan ayının huzur, barış, kardeşlik ayı olduğunu belirterek birlikte iftar yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Akyazı, "Mübarek aylardan olan Ramazanda sevgi, saygı, hoşgörü ve birliktelik ortamının oluşması, bizleri son derece memnun ediyor. Bizim istediğimiz, arzuladığımız, özlediğimiz, hedeflediğimiz tablo budur. Burada bizleri yalnız bırakmayan Adıyaman Cumhuriyet Başsavcımız Bozan Çevik, Adıyaman Adli Yargı İlk Derece Komisyon Başkanımız Mehmet Soner Sağıroğlu, Adıyaman Cumhuriyet Savcımız Mehmet Şirin Korkmaz ve tüm mesai arkadaşlarıma katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum." dedi.

25 Nisan Pazartesi düzenlenen iftar yemeğine; Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adıyaman Adli Yargı İlk Derece Komisyon Başkanı Mehmet Soner Sağıroğlu, Adıyaman  Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şirin Korkmaz, Kurum Müdürü Recep Akyazı, 2. Müdür Oya Öksüzoğlu, İdare Memuru Niyazi Faruk Akkılıç ve Kurum personeli katıldı.

Fotoğraflar