Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumu Personeli Kimsesiz Çocukları Ziyaret Etti

Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli, Adıyaman Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünü ziyaret ederek kimsesiz çocuklara hediyeler verdi.

Duygusal anların yaşandığı ziyarette kimsesiz çocuklarla sohbet eden Kurum personeli, içerisinde çeşitli hediyelerin bulunduğu paketleri çocuklara verdi. Kurum personeli ziyarette çocuklarla birlikte pasta kesti, oyunlar oynadı. Ziyarette kısa bir konuşma yapan Adıyaman Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Recep Akyazı; "Toplum olarak, kimsesiz çocuklarla her zaman yakın iletişim içinde olmamız gerekiyor. Devletimiz, sahipsiz çocuklara elbette sahip çıkıyor, bu çocuklar emin ellerde. Ancak bu çocukların aile sıcaklığına ihtiyacı var. Bu ziyaret bizleri çok duygulandırdı. Gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret ile çocuk evlerinde kalan yavrularımızın yüzünü bir nebze de olsa güldürebilmek bizim için çok değerli.” ifadelerini kullandı.

Ziyarete katılan infaz ve koruma memurları, böylesine anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını ifade ederek en kısa sürede yine çocuklarla bir araya geleceklerini söyledi. Adıyaman Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü yetkilileri ise yapılan ziyareti memnuniyetle karşıladıklarını belirterek tüm vatandaşların bu tür ziyaretler gerçekleştirmesi çağrısında bulundu.
 

Fotoğraflar