Akdağmadeni Açık Ceza İnfaz Kurumu Personeli Köy Okulunu Onardı

Akdağmadeni Açık Ceza İnfaz Kurumunda görevli personel, Akdağmadeni ilçesindeki Yukarıçulhalı Köyü Şehit Teğmen Nurettin Türkmen İlkokulu ve Ortaokulunu onararak öğrencilerin hizmetine sundu.

Şehit Teğmen Nurettin Türkmen İlkokulu ve Ortaokulunun, eğitim öğretime kazandırılması amacıyla Akdağmadeni Açık Ceza İnfaz Kurumunda görev yapan gönüllü personelin katılımıyla sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Akdağmadeni Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından başlatılan “Kardeş Okul Projesi” kapsamında, Yukarıçulhalı Köyü Şehit Teğmen Nurettin Türkmen İlkokulu ve Ortaokulunun onarımı yapıldı. Okulun onarım çalışmalarına, gönüllü ceza infaz kurumu personeli destek verdi.

Okulun boya, badana ve tamirat işlerini yapan ceza infaz kurumu personeli, okul duvarlarını da çizdikleri resimlerle süsledi. 6 yıldır boya ve tadilat işlemleri yapılmamış olan okulun gerekli ihtiyaçları tespit edilerek eksiklikleri giderildi. Fiziki yapısı yenilenen ve öğrencilerin eğitimi için sağlıklı bir ortama kavuşturulan okul, 2022- 2023 eğitim öğretim yılı için hazır hale getirildi.

Kurum personeli, hafta sonu ve hafta içi mesai sonrası okulun tadilatı için çalışma yürüttüklerini ve böyle bir projede yer almaktan çok mutlu olduklarını söyledi.

Tamamlanan proje sonrasında, Akdağmadeni Açık Ceza İnfaz Kurumu müdürü İbrahim Karaca “Okulun onarım ve tadilatında emek veren personelimize çok teşekkür ediyorum. Akdağmadeni Açık Ceza İnfaz Kurumu olarak, böyle anlamlı çalışmalara her daim destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Şehit Teğmen Nurettin Türkmen İlkokulu ve Ortaokulu müdürü de yaptığı konuşmada, “Okulumuzun senelerdir böyle bir çalışmaya ihtiyacı vardı, çok güzel oldu, emeği geçen tüm ceza infaz kurumu personeline teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 

Fotoğraflar