Aksaray Ceza İnfaz Kurumundaki Eğitim Faaliyetleri Sergiyle Taçlandırıldı

Aksaray'da, ceza infaz kurumundaki eğitim ve iyileştirme faaliyetlerinin bir yansıması olarak düzenlenen "100. Yıl Resim ve El Sanatları Sergisi" büyük bir katılımla açıldı.

Sergide sergilenen eserler, ceza infaz kurumu bünyesinde devam eden çeşitli eğitim programlarının bir ürünü olarak ortaya çıktı. Resim Sanatı Eğitimi, Tutkallı Hamur-Çiçek Yapma, Kademe Okuma Yazma ve Saç Sakal Kesimi gibi çeşitli kurslar, hükümlülerin sosyal becerilerini geliştiriyor ve mesleki yetkinlik kazanmalarına yardımcı oluyor. Erkek hükümlülerin katıldığı Resim Sanatı Eğitimi kursuna 57 kişi, kadın hükümlülerin ise katıldığı Tutkallı Hamur-Çiçek Yapma kursuna 46 kişi katılım gösterdi.

Aksaray Ceza İnfaz Kurumu yetkilileri, hükümlülerin sosyal becerilerini geliştirme ve topluma uyum sağlama konusundaki kararlılığını sergileyerek, gelecekte de benzer etkinliklerle destekleyici çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

Sergi, 22-23-24 Nisan 2024 tarihlerinde halkın ziyaretine açık olacak şekilde Aksaray NORA AVM'de gerçekleşti. Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı'nın öncülüğünde düzenlenen etkinlikte, Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Gökhan Oflaz, Baro Başkanı Ferit Köse ve diğer birçok önemli isim katılım gösterdi.

Açılış töreninde, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Alay Komutanı, Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Hüseyin Durna, İnfaz Hâkimi Mesude Ateş, İnfaz Savcısı Ali Ata gibi yetkililerin yanı sıra kamu kuruluşlarının yöneticileri ve ceza infaz kurumu personeli de hazır bulundu.
 

Fotoğraflar