Amasya’da Genç Yükümlülerden Huzurevine Anlamlı Ziyaret

Amasya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, genç yükümlülerin katılımıyla ilde bulunan huzurevine anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Amasya Kızılay İl Başkanlığı ile birlikte yürütülen ‘Paylaşmada ki Huzur’ projesi kapsamında, yükümlü gençlerin merhamet duygularını geliştirmek ve yaşama dair farkındalıklarını artırmak amacıyla, Suluova Hacı Muammer Koca Huzurevi ziyareti yapıldı. 

Amasya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte, huzurevinde kalan yaşlılar yükümlü gençlerle bir araya gelerek unutulmaz bir gün geçirdi. Huzurevi sakinleri, gençlerle hayat tecrübelerini paylaştı. Gençler ise enerjileri ve pozitif yaklaşımlarıyla yaşlılara umut oldu. Huzurevi ziyaretinde yaşlılarla yakından ilgilenen yükümlü gençler, huzurevi sakinleriyle ayrı ayrı sohbet ederek, yaşlılara hediye takdim etti.

Bu tür etkinlikler, toplumda farklı yaş grupları arasında köprüler kurarak anlayışı artırıyor ve yaşlıları toplumun aktif bir parçası olarak görmeyi teşvik ediyor. İnsana dokunan sosyal sorumluluk projeleri, toplumsal dayanışma ve anlayışın güçlenmesine önemli bir katkı sağlıyor.

Yapılan ziyaretten mutluluk duyduklarını ifade eden huzurevi sakinleri, kendilerini yalnız bırakmayan yükümlü gençlere ve denetimli serbestlik müdürlüğü personeline teşekkür etti. Huzurevinde yaşayan yaşlıları ziyaret ettikleri için mutlu olan genç yükümlülere, gönüllü olarak gösterdikleri duyarlı davranıştan dolayı Kızılay İl Başkanlığı tarafından kıyafet ve ayakkabı hediye edildi.

Yapılan ziyarete, Cumhuriyet Savcısı Naci Sayıner, Kızılay Amasya İl Başkanı Mahmut Albayrak ve Denetimli Serbestlik Müdürü Bekir Türkmen, yükümlü gençler, Kızılay gönüllüleri ve denetimli serbestlik personeli katıldı.

 

Fotoğraflar