Amasya DSM Yenilikçi Rehabilitasyon Projesine Başladı

Amasya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, geçmişinde madde kullanımı olan yükümlülere yönelik ‘’Bağımsızlık Türkünü Söyle ’’ projesini başlattı.

Amasya Valiliği, Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Amasya Üniversitesi Rektörlüğü arasında yapılan iş birliği kapsamında, su sesi ve müzikle terapi yöntemi kullanılarak geçmişinde madde kullanımı bulunan yükümlüler için destek sağlanması amaçlanıyor.

Proje kapsamında, yükümlülere yönelik müzikal yeteneklerin keşfedilmesi ve geliştirilmesi, bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklı bir gelişim sürecinin desteklenmesi, suçtan kaçınma becerilerinin kazandırılması ve madde bağımlılığıyla mücadele konusunda güçlendirici stratejilerin öğretilmesi amaçlanıyor. Bu hedeflerin gerçekleştirilmesiyle, katılımcıların topluma entegrasyonu ve yeniden adaptasyon süreci kolaylaştırılarak, sosyal hayata etkin bir şekilde katılmaları ve madde bağımlılığıyla mücadelede başarılı bir dönüşüm sağlamaları hedefleniyor. Bu proje, yükümlülerin sadece cezai süreçten geçmelerine değil, aynı zamanda kişisel ve toplumsal anlamda sağlıklı bir şekilde yeniden yapılanmalarına da katkı sağlamayı amaçlıyor.

Bu önemli projenin açılışı; Amasya Valisi Yılmaz Doruk, Amasya Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Kocaman, Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Yoldaş, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, Denetimli Serbestlik Müdürü Bekir Türkmen, Yeşilay Şube Başkanı Selim Türkmen ve yükümlülerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 

Fotoğraflar