Amasya DSM Yükümlülerle Gazileri Buluşturdu

Amasya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından başlatılan “Paylaşmadaki Huzur” projesi kapsamında, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler gaziler ile bir araya geldi.

Amasya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Amasya Kızılay İl Başkanlığı arasında yapılan iş birliği çerçevesinde hayata geçirilen “Paylaşmadaki Huzur” projesiyle, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler ilde bulunan Şehit ve Gazi Derneklerini ziyaret etti.

Denetimli serbestlik yükümlüleri; kurumlarla yapılan iş birlikleri kapsamında gerçekleştirilen sosyal etkinlikler çerçevesinde çeşitli etkinliklere dâhil ediliyor. Böylelikle yükümlülerin, milli ve manevi duyguları geliştirilerek suçtan uzak kalmaları ve topluma kazandırılmaları amaçlanıyor.

Gerçekleşen bu anlamlı ziyaret vesilesiyle gazilerle bir araya gelen yükümlüler, gazilerle bir süre sohbet etme fırsatı yakaladı. Yükümlüler, merak ettikleri hususlarda gazilere çeşitli sorular yöneltti. Gaziler de hem sorulara cevap verdi hem de unutamadıkları anılarını yükümlülerle paylaştı. Ziyaretin sonunda düşüncelerini paylaşan gaziler, düzenlenen bu ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, ziyareti organize edenlere ayrı ayrı teşekkür etti.

Amasya Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde gerçekleştirilen programa; Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Kocaman, Cumhuriyet Savcısı Naci Sayiner, Denetimli Serbestlik Müdürü Bekir Türkmen, Amasya Muharip Gaziler Dernek Başkanı Ahmet Ünverdi, Kızılay İl Başkanı Mahmut Albayrak, gaziler ve yükümlüler katıldı.
 

Fotoğraflar