Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Anneleri Unutmadı

Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan çocukların katılımıyla Anneler Günü etkinliği düzenledi.

Çocuk yükümlülerin toplumla bütünleşmesini desteklemek ve topluma uyumlu bir birey olmaları amacıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Anneler Günü kutlama programı yapıldı. Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen program çerçevesinde, Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli yükümlü bir çocuğun ailesini evinde ziyaret etti. Aile ile bir müddet sohbet eden kurum personeli, yükümlü çocuğun annesine çiçek takdim ederek Anneler Günü’nü kutladı. İlerleyen günlerde yükümlü çocuklar anneleri ile birlikte, denetimli serbestlik müdürlüğünde bulunan el sanatları atölyesine davet edildi. Burada anne ve çocukları, görevli uzman eğitmenler eşliğinde makrome bileklik çalışmasına katıldı. Annelere bileklik ve çiçek hediye edildi.

Anneler Günü vesilesiyle gerçekleştirilen faaliyetten memnun olduklarını ifade eden aileler, programda emeği geçen denetimli serbestlik müdürlüğü personeline teşekkür etti.

Fotoğraflar