Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Yükümlüler İçin Anne Müzesi Gezisi

Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, yükümlülerin toplumla bütünleşmesini desteklemek ve olumlu sosyal davranışlarını geliştirmek amacıyla çeşitli eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda, Anneler Günü münasebetiyle denetim tedbiri altında bulunan yükümlüler ile Anne Müzesi ziyaret edildi.

Kurum müdürü, müdür yardımcısı, kadın personel ile Ankara Batı Denetim Serbestlik Müdürlüğünde infazı devam eden kadın yükümlülerin katılımıyla teması annelik olan pek çok sanat eserinin bulunduğu Anne Müzesi’ne ziyaret gerçekleştirildi. Yazar Şermin Yaşar’ın kurucusu olduğu ve 30 Nisan’da Ankara’nın Altındağ ilçesinde ziyarete açılan müzede, anne ve çocuk temalı tablolar, heykeller ve koleksiyonlar yer alıyor.

Müze, annelik ve Anadolu'nun annelik tarihini sanat eserleriyle yorumlayan geniş bir koleksiyon sunarak ziyaretçilerini ‘anne evi sıcaklığıyla’ karşılıyor. Etkinlik, yükümlülerin sanata olan ilgisini artırarak, onların sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Bu tür etkinliklerin, yükümlülerin topluma uyum sağlamalarında ve olumlu bireyler olarak gelişmelerinde önemli bir rol oynuyor. Geziye katılan kadın yükümlüler, hem keyifli vakit geçirdi hem de annelik teması üzerine sanata dair değerli bilgiler edindi.
 

Fotoğraflar