Ankara Batı DSM, Bilgilendirici Seminerlere Devam Ediyor

Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde, personel ve yükümlülerin bilgilenmesi amacıyla çeşitli seminerler düzenlendi.

Denetim tedbiri altında bulunan yükümlülerin topluma kazandırılması amacıyla denetimli serbestlik müdürlükleri tarafından kurum ve kuruluşlarla çeşitli iş birlikleri yapılıyor.

Bu kapsamda Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ile yapılan iş birliği sonucu, Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Narkotik Şube Müdürlüğü uzmanları tarafından ‘Bağımlılıkla Mücadele’ semineri gerçekleştirildi. Seminerde; uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları, uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik ve ruhsal durum değişiklikleri ile bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlarla ilgili hususlar anlatıldı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde farkındalık oluşturma ve bilinçlendirme gayesiyle, Etimesgut İlçe Jandarma Komutanlığı ve Etimesgut Sosyal Hizmetler Müdürlüğü uzmanları tarafından ‘Kadına Yönelik Şiddet’ semineri düzenlendi. Konunun uzmanları tarafından denetimli serbestlik müdürlüğü bünyesinde verilen seminerinde; yaşam hakkı, işkence ve kötü muamele yasağı, özgürlük ve güvenlik hakkı gibi temel insan haklarına ilişkin aktarımlarda bulunuldu.
 

Fotoğraflar