Ankara Batı DSM, Yükümlü Gençlere Yönelik Faaliyetlerini Sürdürüyor

Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, gerçekleştirdiği etkinliklerle yükümlü gençlerin yanında olmaya devam ediyor.

Denetimli serbestlik müdürlükleri, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan gençlerin; toplumla bütünleşmesi, olumlu sosyal davranış kazanması, becerilerinin gelişmesi ve toplumla uyumlu olmaları amacıyla, çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşu ile iş birliği yapıyor.

Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilileri, eğitime devam etmek isteyen yükümlü gencin eğitimine devam edebilmesi için Başkent OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne giderek Okul Müdürü Cennet Kaya ile görüştü. Yükümlü genç, hem okula kayıt işlemleri hususunda hem de okulda verilen eğitimlerle ilgili okul müdürü tarafından bilgilendirildi. Ayrıca yükümlü gencin eğitime devam etme isteğini takdirle karşılayan okul müdürü, denetimli serbestlik müdürlüğünün yakın ilgisinden ötürü yetkililere teşekkür etti.

Okul ziyaretinin ardından faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, 8 yükümlü gençle birlikte Ankara’nın Beypazarı ilçesine kültürel bir gezi programı düzenledi.
Gezi ilk olarak İnözü Çayı’nın aşındırmasıyla oluşan İnözü Vadisi’nde başladı. Yükümlü gençleri, şehrin güzelliklerinin keşfedildiği hoş bir alan sunan bu vadide, dik yamaçlarla oyulmuş mağaraları ve tarihi kalıntıları inceledi. Ziyaret, Beypazarı’nın tarihi ve turistik yerleriyle devam etti. Şehir merkezinde, Beypazarı’na özgü geleneksel lezzetleri, gümüş işliği ve dokumacılık gibi çeşitli el sanatlarını yakından görme fırsatı da yakaladı. Gezi düzenlenen mekânlarda hatıra fotoğrafı çekildi.

Yükümlü gençler, ülkemize ait tarihi ve kültürel özellikleri bizzat gözlemleme imkânı sunan gezi programının düzenlenmesi için emek veren Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.
 

Fotoğraflar