Ankara Batı DSM Yükümlü Gençleri Yalnız Bırakmıyor

Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, genç yükümlüler için film izleme etkinliği ve akvaryum gezisi düzenledi.

Denetimli serbestlik müdürlükleri, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan gençlerin; toplumla bütünleşmesi, olumlu sosyal davranış kazanması, becerilerinin gelişmesi ve toplumla uyumlu olmaları amacıyla, çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşu ile iş birliği yapıyor. Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü de yükümlü gençlerin boş zamanlarını etkili bir şekilde değerlendirmeleri için sosyal ve kültürel çalışmalar yürütüyor.

Bu kapsamda yükümlü gençler için denetimli serbestlik müdürlüğü binasında film izleme etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte genç yükümlülere neşe, üzüntü, öfke, tiksinti ve korku duygularının insan hayatına etkisini ele alan ‘Ters Yüz’ adlı film Sosyal Çalışmacı Fadime Okuyucu eşliğinde izletildi.

Etkinliğinin ikinci gününde ise yükümlüler Keçiören’de bulunan Deniz Dünyası Akvaryumuna götürüldü. Burada yükümlüler, akvaryumda bulunan balık çeşitlerini, timsah ve kaplumbağaları yakından görme fırsatı yakaladı. Akvaryumda bulunan 1.5 metre boyundaki iki Nil timsahı, gençlerin ilgisini en fazla çeken canlı oldu.

Yükümlüler, iki gün boyunca süren sosyal ve kültürel etkinliklerin düzenlenmesinde emek veren Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeline teşekkür etti.
 

Fotoğraflar